Başkan Mustafa Ak’a 15 Temmuz Milli İrade Günü anısına plaket

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a 15 Temmuz Milli İrade Günü anısına bir plaket takdim edildi.
Keçiören Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 15 Temmuz’da Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) kalkıştığı hain darbe teşebbüsüne karşı koyan Keçiörenli şehitler, gaziler ve Keçiören halkı adına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a Belediye Meclis Toplantısında AK Parti, CHP, BBP Grup Başkanvekilleri ve Ak Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan tarafından plaket takdim edildi.
Darbe kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz akşamı belediye personeli, belediye araçları ve Keçiören halkı ile birlikte ilk andan itibaren direnen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, plaketi tüm Keçiören halkı adına aldığını ifade ederek; “Bu plaket manevi değeri yüksek bir plaket… Bu ödülle beni onurlandırdınız. O gün Keçiörenli’ler hainlerin tankları ve uçaklarına karşı korkmadan yürüdü. Hatta Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önüne yürüyüşümüz esnasında, vatandaşlarımız daha hızlı ve daha çabuk yürüyelim diye teşvik ettiler. Yürüyüşü katılan her Keçiörenli’yi tebrik ediyorum. ” dedi.
“O GÜN SOKAĞA ÇIKAN HERKES GAZİDİR”
Keçiörenli’lerin o akşam sadece Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde değil, Esenboğa Havaalanında, Akıncılar’da, Genelkurmay Başkanlığı önünde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde olduğunu belirten Başkan Ak sözlerini şöyle sürdürdü; “Keçiören o gece 27 şehit vererek en fazla şehit veren ilçe oldu, 240’a yakın da gazimiz var. O gece vatan, millet, bayrak aşkıyla sokağa çıkan herkes gazilik ünvanını hak ediyor. O gece birlik, beraberlik içinde Çanakkale ruhu sergileyerek ülkemizi uçurumun kenarından kurtardık. Bu zafer hepimizin… ”
Başkan Ak ayrıca “Bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi bozmayalım, ortak sevdamız vatanımız olsun” mesajı da verdi.