Başkan Yaşar’dan okula merhaba hediyesi

İlçedeki devlet okullarını özel okullar seviyesine çıkartabilmek için 7 yıldır okullara desteğini esirgemeyen Yenimahalle Belediyesi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okulla yeni tanışan minikleri yalnız bırakmadı. Yenimahalle Belediyesi tarafından gelir seviyesi düşük bölgelerdeki ilkokullarda birinci sınıf öğrencilerine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
Çam sakızı çoban armağanı
Yenimahalle Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, okulların açılmasıyla birlikte yüklü eğitim masrafları ile bütçeleri sarsılan Yenimahalleli velilere Yenimahalle Belediyesi’nden çam sakızı çoban armağanı. Yenimahalle Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmadı ve ailelerin eğitim yükünü azaltmak için harekete geçti. İlçe genelinde belirlenen 15 okulda bin 89’u kız, bin 169’u erkek olmak üzere toplam 2 bin 258 öğrenciye, içerisinde kırtasiye malzemesi de bulunan çanta dağıtıldı.
Eğitim her şeyden önemli
18 milyon öğrencinin ders başı yaptığı yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Eğitim her şeyden önemli. Okuyan, araştıran, sorgulayan, bu ülkenin kurucu değerlerine sahip çıkan çocuklar yetiştirmeliyiz. Bizler yerel yönetici olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmaya gayret ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden buyana 433 okulumuzun eksikliklerini giderdik, her türlü tadilatlarını üstlendik. Her yıl çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıyoruz. Okullarımızla sürekli işbirliği içerisindeyiz. Aydınlık yarınlar için el ele çalışmaya devam edeceğiz” dedi.