Başkent çizimlerle canlanacak

Dream Sales Machine tarafından 2016 yılından bu yana her yıl düzenlenerek on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan İstanbul Comics and Art Festival (İCAF), 25–26 Mayıs 2019 tarihlerinde Ankara Comics and Art Festival (ACAF) adıyla Ankara‘da başlıyor

DİCLE KAVAK EKMEKCİ –  Bilkent Center ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Ankara Comics and Art Festival (ACAF), çizgi roman, karikatür, illüstrasyon stand ve sergileri, canlı graffiti ve mural çalışmaları, katılıma açık atölye programları, seminerler ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivali olarak başkentlilere benzersiz deneyimler yaşatacak.
Usta çizerler festivalde bir araya geliyor
Ankaralı çizgi severleri bir araya getirecek olan ACAF ile Başkentliler, festival alanında bulunan çizgi roman, karikatür ve yayınevi stantlarında çeşitli yayınlara ulaşabilecek, festivalde yer alacak çizerlerin sergilerini görme ve düzenlenecek imza seanslarında sanatçılarla tanışma imkanına sahip olacaklar. Festival süresince gerçekleştirilecek atölye çalışmalarında çizerlerin moderatörlüğünde çizgi roman ve karikatür teknikleri, illüstrasyon, fanzin ve stencil çalışmaları ziyaretçiler tarafından deneyimlenebilecek. Çizgi severler, çizerler ve çizgi roman dünyasından isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşilerde festival ziyaretçileri çizgi dünyasına dair çeşitli bilgilere ulaşabilecek ve soru cevap seanslarında merak ettiklerini sorabilecek.
Atölye çalışmaları festivali renklendirecek
Ankara Comics and Art Festival‘in halihazırda açıklanan atölye programı arasında Uzay Çöpü ile Hikaye Görselleştirme Atölyesi, Rıza Türker ile Stilize Karakter Yaratma Atölyesi, Murat Gürdal Akkoç ile Yöresel Fantezi Karakter Çizimi, Sırma Bilir ve Onur Kutluoğlu ile Potansiyel Çizgi Öykü Atölyesi yer alıyor. Radyo Eksen programcılarından Gülşah Güray, Hakan Tamar, Kaan Sezyum ve Ketche ‘’Dünyadan Albüm Kapakları’’, Devrim Kunter ise “Arketipler ve Süper Kahramanlar’’ başlıklı söyleşileri ile festivalde yer alacak.
Gökhan Tüfekçi nam-ı diğer Kapagozuktukaptan ve Cem Sorel ise festivalin street art bölümünde iki gün boyunca canlı mural çalışmalarını ziyaretçilere sunacak. Sokak sanatının kalbi olarak kabul edilen mural çalışmalarla sanatçılar, hayal güçlerini Bilkent Center’da Başkentliler için canlandıracak. Festival sahnesinde 25 Mayıs Cumartesi günü The Ringo Jets, 26 Mayıs Pazar günü ise Palmiyeler yer alacak.