Başkentli minik zabıtalar denetimde

HABER MERKEZİ – Ankara Büyükşehir Belediyesi 25. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, AŞTİ’de Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleriyle birlikte saha denetimleri gerçekleştirdi. Minik zabıtalar; restoran, büfe ve otobüs firmalarının bilet yazıhanelerini de yerinde denetledi.
Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda “Zabıta Çocuklar Denetimde” uygulaması devam ediyor.
25. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri bu yıl da zabıta üniforması giyerek, Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesinde (AŞTİ) saha denetimine çıktı.
AŞTİ Zabıta Denetim Amirliği’ne üniformalarıyla gelen Çocuk Meclisi üyelerine Şube Müdürü Veda Oğan denetim sırasında yapılması gereken konular ve kurallar hakkında detaylı bilgi verdi.
AŞTİ içindeki kafeterya, büfe ve otobüs firmalarının bilet yazıhanelerini denetleyen minik zabıtalar özellikle ambalajlı gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerini kontrol etti.Ecza dolabı bulundurmayan bir büfeye para cezası uygulayan minik zabıtalar, bilet yazıhaneleri ile restoranlarda çalışan personelin sağlık kurallarına uyup uymadığını da denetleyerek, hijyen kurallarına uymayanları uyardı.