Başkentliler karşı karşıya

Ziraat Bankası ve Maliye Piyango 2019 Cev Challenge Kupası erkekler rövanş maçında bu akşam saat 18’de TVF Başkent Voleybol Salonunda karşı karşıya gelecek

ANKARA-Ankara’nın Erkekler Voleybol Efeler Ligi ekiplerinden Ziraat Bankası ve Maliye Piyango takımlarını Avrupa sürecinde karşı karşıya getiren 2019 CEV Challenge Kupası erkekler kategorisindeki 16’lı Finaller Turu rövanş maçı bu akşam Başkent Voleybol Salonunda saat 18’de oynanacak.
Geçtiğimiz hafta oynanan ve temsilcilerimizi karşı karşıya getiren 16’lı Finaller Turu ilk maçında Ziraat Bankası, çok çekişmeli bir mücadelenin ardından Maliye Piyango’yu 3-2 mağlup etmeyi başarmıştı.
Her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kuran taraf, adını 2019 CEV Challenge Kupası 8’li Finaller Turu’na yazdıracak. Şayet her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set uygulamasına gidilecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak altın seti kazanan ekip, 8’li Finaller Turu’ndaki yerini alacak.
Rakibi karşısında üstünlük sağlayan takım, 8’li Finaller Turu’nda SC Portugal Lisboa (Portekiz) – Stroitel Minsk (Belarus) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.