Başkentte filyasyon ekibinde görev yapan taksici esnafına destek ödemeleri başladı

HABER MERKEZİ-Pandemi sürecinde toplum sağlığını önceleyen çalışmalara devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardım ve destek çalışmalarına bir yenisini ekledi.
Sağlık Bakanlığı ve Ankara Valiliği ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, filyasyon ekiplerinin karantinaya alınan vatandaşlara daha hızlı ulaşarak tıbbi müdahalede bulunabilmesi için yeni bir uygulamaya imza attı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hayata geçirdiği dayanışma örneği ile karantina altındaki vatandaşlara sağlık ekiplerinin hızlı müdahale edebilmesi için filyasyon ekibinde gönüllü çalışan 300 taksicinin günlük yevmiyeleri karşılanmaya başladı.
İLK ÖDEMELER YAPILDI
Başkan Yavaş’ın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sürdürülen filyasyon çalışmalarında görev yapan 300 taksicinin günlük giderlerinin (yevmiye ve yakıt) Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını açıklamasının ardından taksici esnafına ilk destek ödemesi gerçekleştirildi.
Büyükşehir Belediyesinin hem pandemi sürecinde yoğun bir mesai içinde olan filyasyon ekibinin işini kolaylaştırmayı hem de mağduriyet yaşayan taksici esnafına ekonomik yönden destek olmayı amaçladığını belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, “Karantina altına alınan vatandaşlarımıza daha hızlı müdahale edilebilmesi ve gecikmelerin önüne geçilebilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve Valiliğimizle iş birliği yaptık. Filyasyonda yer alan 300 taksicimizin giderlerini karşılamaya başladık” dedi.
Aslan, filyasyon ekibinde yer alan taksicilere günlük 150 TL yevmiye ve 50 TL yakıt desteğinde bulunulduğunu, ödemelerin her hafta Cuma günü yapılacağını ifade etti.
BÜYÜKŞEHİR’İN ÖNCELİKLİ GÜNDEMİ BAŞKENT’TE TOPLUM SAĞLIĞINI KORUMAK
Filyasyon ekiplerini gidecekleri adrese hızlı bir şekilde ulaştıran taksicilere Ankara Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Binası önünde ödemeleri yapılırken, işlerinin durgun olduğunu anlatan taksici esnafı destek için Başkan Yavaş’a şu sözlerle teşekkür etti:
-Ayhan Demirbaş: “Bize destekte bulunan Mansur Başkanımıza çok teşekkürler.”
-Atakan Çetinkaya: “Filyasyon ekibini araçlarımızla hızlı bir şekilde hastalara ulaştırabildiğimiz için ve bu hizmeti belediye bize sağladığı için çok teşekkür ederiz. Hem hastaların ihtiyacı hem de bizlerin ihtiyacı karşılanıyor. Hastalarımıza da yardımcı olarak mükemmel bir hızla iletişimi sağlıyoruz.”