Bauhaus tüm mağazalarını pazartesi günü yeniden açıyor

Salgın nedeni ile kapatmış olduğu Ankara, İstanbul, Antalya ve Bursa Bauhaus mağazaları yeniden alışverişe açılırken, Bauhaus’un Online Mağazası da Türkiye genelinde 7/24 hizmet veriyor.

ATİLA GÜVENÇ / İSTANBUL – Ulusal düzeyde uygulamaya konulan salgını koruyucu tedbirler seferberliğine uygun olarak bir süre önce Ankara’daki 3 , Antalya , Bursa ve İstanbul ‘daki 5 mağazasını geçici olarak kapatan Bauhaus Türkiye, 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü bütün mağazaları ile yeniden hizmet vermeye başlayacak. Bauhaus , salgın virüs döneminde belli bir süre için Mayıs ayında her gün 11:oo -19:oo saatleri arasında açık olacak.
Toplumsal hayatın sürdürülebilir olması için Bilim Kurulu ve diğer otoritelerin tavsiye ve kurallarına uygun olarak Bauhaus mağazalarında açılış öncesi önlemler alındı.Mağazaların girişlerden itibaren satış alanları, reyonlar, kasa bölgeleriyle, sosyal katlar olmak üzere tüm alanlar ve alışveriş arabalarının uzman ve profesyonel ekiplerce dezenfekte edilmeleri devam ediyor. Mağaza girişlerinden itibaren iç alanlar, reyonlar ve kasalarda izolasyon gereği ziyaretçiler arasında 2 metre sosyal mesafe olması için mağaza zeminleri başta olmak üzere görsel uyarı levhaları da hazırlandı.
İnsan sağlığının önemine değinen Bauhaus görevlilerinin, mağazalarda denetimlerini sürekli sürdürecekleri ve sosyal mesafe kuralına uymayanları ikaz edecekleri belirtiliyor. Bauhaus mağazalarındaki tüm görevlilerin de maske kullanacakları, giriş ve çıkışlarda alış verişe gelenlerin ateşlerini ölçülmeye devam edecekleri ve maske takmış olmalarına dikkat edecekleri açıklandı.
Pandemi nedeniyle ülke genelinde netleşen kişisel ve kurumsal disiplinlere tartışmasız uyulması gerektiğini belirtilirken kalıcı kurallar haline getirilmesinden memnuniyet duyan Bauhaus’un kargo servislerinde de gerekli tüm sağlık ve hijyen kurallarına uyulmakta olduğu bu arada açıklandı.