Bayram alışverişleri Eti-Kart’la yapılıyor

Etimesgut Belediyesi ihtiyaç sahiplerine giyim yardımı yaptı
Etimesgut Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. Şefkateli Çarşısı’ndan ihtiyaç sahibi aileler ile engelli ailelerin çocuklarına giyim yardımı yapıldı.
Etimesgut Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şefkateli Çarşısı’na aileler çocuklarıyla birlikte gelerek, üzerlerine deneyerek beğendiklerini aldılar. Her çocuk ihtiyacına göre gönlünce alışveriş yapar gibi çarşıdan giyindiler. Alışveriş yapan aileler büyük mutluluk yaşadılar.
Etimesgut Belediyesi, titiz bir araştırma sonucu belirlediği ailelere giyim yardımı gerçekleştiriyor. Aileler sıra beklemeden randevu sistemine göre giyim yardımından yararlanıyorlar.

Etimesgut Belediyesi, Ramazan Bayramı dolayısı ile 4 bin aileye Eti-Kart’larını teslim etti. İhtiyaç sahibi aileler, kredi kartı gibi harcama limiti olan Eti-Kart’larıyla bayram alışverişlerini yapmaya başladılar.
Etimesgut Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eti-Kart sahiplerinin hesaplarına, ihtiyaç sahipliği derecesine göre nakit yüklendi. Hak sahipleri, Eti-Kart’larıyla ilçedeki anlaşmalı marketlerden alışverişlerini yapıyorlar. Nakit çekime kapalı olan Eti-Kart’la, tekel ürünleri dışındaki temel gıda ve ihtiyaç maddeleri alınabiliyor.
KREDİ KARTI GİBİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Eti-Kart’ın çağdaş bir uygulama olduğunu belirterek, “Amacımız, ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşam standartlarına katkı sağlamaktır. Daha önce gıda dağıtımı yapıyorduk. Gıda paketi dağıtımı, şık bir yöntem olmadığı gibi her ailenin gerçek ihtiyacını karşılamak konusunda da yeterli olmuyordu. Belediye olarak Eti-Kart hizmetimizi hayata geçirdik. Eti-Kart, tıpkı kredi kartı gibi ve limiti dahilinde aynen bir banka kartıdır. Artık ihtiyaç sahiplerimiz bu kartla ihtiyaç duydukları ürünleri istedikleri zaman alabilecekler. Bayram öncesi kartların dağıtımlarını tamamladık” dedi.