Belarus’ta zirvedeler

İpek Öz ve Melis Sezer

ANKARA – İpek Öz ve Melis Sezer, ortaklıklarının ikinci şampiyonluğunu Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenen BelGlobalGarant Cup ITF turnuvasında elde etti.
1 numaralı seribaşları Öz/Sezer, Anna Kubareva/Anna Siskova ekibiyle karşılaştıkları final mücadelesini maç tie-break neticesinde kazanarak ipi göğüsledi. Korttan 6-1, 0-6, 10/8’lik skorla üstün ayrılarak mutlu sona ulaşan Öz/Sezer çifti, Kasım 2017’den sonra birlikte ikinci kez kupa sevinci yaşadı. Minsk’teki bu başarı, Melis’in 31’inci, İpek’in ise dördüncü çiftler zaferi olarak kayıtlara geçti

Yankı son sekizde tamamladı

Fransa Açık Gençler Şampiyonası çiftler erkekler ana tablosunda ter döken Yankı Erel, partneri Jesper De Jong ile birlikte çeyrek final oynama başarısı gösterdi.
Seribaşı olmadan mücadele ettikleri çiftler kategorisinde, Ondrej Styler/Naoki Tajima ikilisine 7-5 6-1 ile kaybeden Yankı Erel/Jesper De Jong tandemi, turnuvaya son sekizde veda etmiş oldu. 17 yaşındaki genç tenisçi Yankı Erel, tekler ana tablosunda ise ikinci tur oynama başarısı göstermişti.