BELMEK’lerde yaz dönemi kayıtları başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Beceri ve Meslek Edindirme Kursları BELMEK’lerde yaz döneminde açılacak kurslar için başvurular başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, el becerilerini keşfetmek, hobilerini geliştirmek amacıyla özellikle çalışan kadınların tercih ettiği BELMEK Yaz Dönemi Kursları, 11 Temmuz- 31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek
BELMEK Yaz Dönemi Kursları’ndan faydalanmak isteyen kursiyerler Çankaya, Mamak, Yenimahalle, Çayyolu, Keçiören ve Sincan bölgelerindeki ana merkezlere başvurabilecekler. 16 farklı branşta düzenlenen BELMEK Yaz Dönemi Kursları’nda, usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek.
KURSLAR YAZ-KIŞ
DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Büşra Aldoğan, BELMEK’lerin 2015-2016 öğretim döneminde 6 farklı bölgede toplam 157 kurs yerinde verilen eğitimlerin 31 farklı branşta, 405 usta öğretici tarafından gerçekleştirildiğini ifade ederek, bu yıl BELMEK’lere 19 bin 480 kişinin devam ederek, sertifika almaya hak kazandığını söyledi. Başkentli kadınların BELMEK’lere olan taleplerinin sadece uzun dönem için sınırlı olmadığını, yaz dönemi için de sürekli talep aldıklarını kaydeden Aldoğan, bu nedenle her yıl olduğu gibi bu yıl da gelen kurs istekleri doğrultusunda yaz aylarında da eğitimlerin devam edeceğini belirtti.
“ YAZ DÖNEMİ KURSLARI
16 BRANŞTA OLACAK”

BELMEK’lerin gerek yıllık, gerekse yaz dönemi kurslarıyla yılın 365 günü kursiyerlere kapılarını hep açık tuttuğunu vurgulayan Aldoğan, “BELMEK yaz dönemi kursları için yoğun başvuru almaya başladık. Ramazan Bayramı sonrası açılacak kurslarımızda yine kursiyerlerimizden gelen talepler doğrultusunda; mefruşat, taş bebek, mozaik, resim, kırk yama, ahşap boyama, giyim, çini, el nakışı, iğne oyası gibi 16 farklı branşta eğitim verilecek” dedi.
Aldoğan, 31 Ağustos’a kadar sürecek kurslarda hem yeni başlayanlar hem de geçen yıldan kalan eksiklerini tamamlamak isteyenlerin katılacağına dikkat çekerek, BELMEK’lerin, özellikle uzun dönem kurslarına katılma imkanı olmayıp, yaz tatilinde hobilerine zaman ayırmak isteyenler için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.