Beşiktaş, Eto’o’yu getiremedi

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gencer: 2018 Dünya Kupası’nın kura çekimini Eto’o yapacak ve oraya ‘Antalyaspor’un oyuncusu’ diye çağrılacak

ANTALYA  – Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, 2018 Dünya Kupası’nın kura çekimini futbolcuları Eto’o’nun yapacağını belirterek, “Bu kura çekimini milyonlarca kişi izleyecek. Türkiye’nin tanıtımı için 100 milyon avro harcasak bile bunu yapamazdık. Bunlar Eto’o’nun Antalya ve Türkiye için ne kadar doğru bir transfer olduğunun göstergesi” dedi.

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneğince (KONSİAD) Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde düzenlenen toplantıya katılan Gencer, yaptığı açıklamada, Antalyaspor’un son yıllarda büyük bir taraftar kaybına uğradığını söyledi.

PTT 1. Lig play-off maçıyla Antalya’da yeniden bir heyecan başladığını vurgulayan başkan Gencer, Süper Lig’e yükseldikten sonra Ronaldinho, Afellay ya da Eto’o üçlüsünden birisini transfer edeceğini söylediğini ancak kendisiyle dalga geçildiğini ve “Şov yapıyorsun” şeklinde eleştiriler aldığını kaydetti.

 Kamerunlu yıldız futbolcu Samuel Eto’o’yu transfer ettikten sonra bile eleştiriler almaya devam ettiğini anlatan Gencer, şöyle konuştu:

“Beşiktaş bir yıl önce bir hafta Milano’da kaldı ve 15 milyon avroluk teminat mektubu vermelerine rağmen ​Eto’o’yu getiremedi. Biz 3 yıllık 9 milyon avroya ve teminat mektubu olmayan bir anlaşma yaptık. Milano’da hiçbir anlaşmaya imza atmadık. Eto’o transferi benim ve yönetimimin değil, Antalya şehrinin bir başarısıydı. Anadolu’daki başka bir şehir olsaydı Eto’o’ya 27 milyon avro verse bile getiremezdi. Antalya’nın dünya şehri olması bunu bize sağladı. Eto’o, sürekli Antalya’ya tatile gelen bir oyuncu olduğu için ve bu kenti çok sevdiği için Antalyaspor’u tercih etti. Transferin ardından dünya medyasında hep birinci sayfalarda yer aldık. 2018 Dünya Kupası’nın kura çekimini de Eto’o yapacak ve oraya ‘Antalyaspor’un oyuncusu’ diye çağrılacak. Bu kura çekimini milyonlarca kişi izleyecek. Türkiye’nin tanıtımı için 100 milyon avro harcasak bile bunu yapamazdık. Bunlar Eto’o’nun Antalya ve Türkiye için ne kadar doğru bir transfer olduğunun göstergesi.”

 “Dünyaya Antalyaspor’u tanıttık”

 Antalya şehri olarak getiremeyecekleri bir yıldız olmadığının altını çizen Gencer, şöyle devam etti:

“Antalya marka bir şehir. Böyle marka bir şehrin kulübünün artık 33 bin kişilik stadı var. Bir yıl sonra da tesislerimiz tamamlanacak. Statta seyirci sayısını artırmak için yıldız transferlere imza attık. Bu transferler olmasaydı stattaki locaları hatır gönülle satardık. Hatır gönüle ihtiyaç duymadan şimdiden çoğunluğu yıllık 300 bin lira olan 25 loca satışı yaptık. Eto’o kendi parasını çıkardı. Takıma her şartta destek vermeliyiz. Antalya’da her zaman Antalyaspor’un önceliğinin olması gerekiyor. Antalyaspor marka değeri ne kadar büyük olursa Antalya şehrinin marka değeri de o kadar büyüyor. Bir isim transferi bile Antalya şehrinin dünya televizyonlarında, sokaklarında konuşulmasını sağlıyor. Bir transfer görüşmesi için gittiğim Paris’te ‘Eto’o’nun başkanı geldi’ dediler. Dünyaya Antalyaspor’u tanıttık.”