Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin: Ankara’daki son saldırılar kutuplaşmayı besleyen üsluptan kaynaklanıyor

ANKARA – Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, siyasetçilere ve gazetecilere yönelik yaşanan şiddet eylemlerinin Türkiye’nin içerisine yuvarlandığı siyasi üslup sorununun ve kutuplaşmanın ürünü olduğunu söyledi.
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilgin, Ankara’da yaşanan üç saldırı olayını değerlendirdi. Bilgin, ilk önce KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu’na maskeli kişilerce saldırı, daha sonra Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evi önünde aracına bineceği sırada saldırıyı uğraması, ardından da Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Gazeteciler Cemiyeti üyesi Orhan Uğurluoğlu’na da evinin önünde saldırılmasını kaygıyla karşıladıklarını vurguladı.
Her türlü şiddetin kime yönelirse yönelsin telin edilmesi gerektiğini vurgulayan Bilgin, “KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu’na, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ve üyemiz, meslektaşımız, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğurluoğlu’na yönelik şiddet saldırılarından endişe duyuyoruz. Bu saldırıları gerçekleştirenler hakkında her türlü gerekli yasal yaptırımların uygulanmasını bekliyor olacağız. Bu gibi saldırılar gergin siyasi atmosfer ve toplumsal kamplaşmaya yol açan siyasi üslubun sonucudur” dedi.