Bir dev yatırımda Kıbrıs Mahallesi’nde yükseliyor

Kentsel dönüşüm başta olmak üzere Mamak’ta dev projelere imza atan Mamak Belediyesi yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor.
Mamak Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mamak Belediyesi Kıbrıs Mahallesi’nde yapımına başladığı Kıbrıs Kapalı Pazar Yeri, Aile ve Gençlik Merkezi projesini yüzde 70 oranında tamamladı. Toplam 10 bin 70 m² alanı kaplayan proje aynı noktada birçok hizmeti buluşturacak şekilde tasarlandı. Projenin bodrum katında 3 bin 920 m² kapalı Pazar alanı, dükkanlar, mescit, zabıta karakolu ve tesisin teknik merkezi bulunuyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Kentsel dönüşümün bir diğer boyutu olan sosyal dönüşümü destekleyecek yatırımlara imza atıyoruz. Mahallelerimizde eksikliği hissedilen modern hizmet noktaları inşa ediyoruz. Mamak’ta yaşanan bu değişim bütün hızıyla devam edecek” dedi.
Bir çok hizmet bir arada
Tesisin 3 bin 111 m²’lik zemin katında düğün salonu, nikah memuru odası; aile merkezi, derslikler, öğretmenler odası ve idari ofisler de bulunuyor. Tesisin birinci katında ise aile merkezi ve gençlik merkezi derslikleri, yemek salonu, çok amaçlı salon bulunuyor.