BİRESKU 270 sanatçının 270 eserini bir sergide buluşturdu

HABER MERKEZİ- SOSYAL medya üzerinde 4 yıl önce kurulan ve 50 bin üyesi olan, Türkiye’deki en büyük sanat paylaşım grubu Birleşmiş Ressamlar Kulübü’nün (BİRESKU), Türkiye’nin her ilinden 270 sanatçının 270 eseri ile katıldığı 9. Sergisi büyük ilgi görüyor.
BİRESKU Kurucusu Tuncay Umay sergi ile ilgili olarak düşüncelerini şu cümlelerle paylaştı:
“Her meslek grubundan resim sanatı ilgilenen veya sergiyi gezen, güzel düşünen, günlük hayattaki statülerini, siyasi kimliklerini, galeri kapısının önünde bırakarak tek bir yürek, tek bir duygu ve tek bir amaç etrafında toplanan insanlar, sanatın birleştirici gücünü kullanarak mutluluğu bir çatı altında yakaladı.
Türkiye’de artan çocuk istismarı ve çocuk şiddetine karşı çocuklarımızı sanat ile besleyerek gelecek kuşaklara güzel sanatları seven, güzel insanlar yetiştirme amacı taşıyoruz. BİRESKU sergilerinde çocukların da çalışmalarına yer veriyoruz, hatta sergi açılışlarında çocuklara kurdele kestirerek hayatlarında unutmayacakları güzel anılar biriktirmelerine neden oluyoruz.
Sanat; 7 den 70’e amatör veya profesyonel, akademili veya alaylı, ev hanımı, memur, işçi, öğrenci herkesin hakkı, hiç kimse sen sanat yapma diyemez, sen sergileme diyemez.
04 Mayıs’ta Zafer Sanat Galerisi’nde açılan sergi 10 Mayıs’ta 2019 Cuma akşamı (Yarın) kapanacak… İzlemeyenler varsa bu iki günü değerlendirmelerini öneririz.