Birinin çöpü, bir diğerinin hazinesidir

HABER MERKEZİ- Kendi halinde sevgi dolu yaşlı bir kadın olan Sultan’ın bir gün evine gelen üç kafadarın planlarıyla, hayatının bir anda komik ayni zamanda karma karışık bir hal almasını anlatan oyunda kahkahalarla gülmeye hazır olun.
Sultan, Papağanı Apti Bey ile paylaştığı evinde, çöp toplayıp, bulduğu ender çöpleri bit pazarında satarak yaşayan, hayata var gücü ile bağlanmış, kazancını sokakta ki hayvanlar ve insanlarla paylasan, sevgi ve şefkatle dolu yaşlı, yalnız bir kadındır. Sultan’ın kendi halindeki yaşamı bir gün üç davetsiz misafirin gelişi ile umulmadık şekilde değişir. Sultan, bir anda gelen bu misafirleri hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz ancak, iyi niyetle evinin kapılarını açtığı bu üç kafadar sevgi paylaşmak konusunda Sultan kadar istekli değildirler. Bir yanda karşılıksız sevgi dağıtan Sultan, diğer yanda planlarını gerçekleştirmeye çalışan 3 kafadarla işler karmakarışık bir hal alır. Fakat Sultan’la ilgili bilmedikleri bir detay vardır.
Yazan / Yöneten: Vural Bingöl, Kostüm Tasarım. Erkan Mercan, Işık Taşarım: Ömer İzgi, Oyuncular: Özlem Balcı, Okan Selvi, Seda Kement, Ali Kemal Aydın, Ata Onur Öztürk, Andrea Rimavera.
Tarih: 08 Ocak 2019 Salı, Saat: 20.30, Yer: MEB Şura Salonu / Ankara