Bu iş bitecek

Güray SOYSAL / Ankara’nın tek markası olan ve bu konuda birinci sıradaki yerini koruyan Ankaragücü, hedefe doğru gidiyor.
Bunu, sadece Ankaragüçlüler değil, tüm Başkentliler istiyor.
İşte Gençlerbirliği, işte Osmanlıspor, işte Etimesgutspor, işte Buğsaşspor, işte Keçiörengücü, işte TED Ankara Koleji, işte Türk Telekom, işte Halkbank, işte Yenimahalle Bayan Hentbol takımı ve diğerleri hep bu düşüncede..
O takımlara bir lider ekip lazımdı. İşte karşılarında Ankaragücü duruyor ve Başkent’in kurtuluşu için hazır bekliyor.
Statları 1938’den kalmış olması, Bakanlığın maddi yardımda bulunmaması ve bürokrasiden yediği kazıkları bir kenara bırakan Ankaragücü, bugün sadece kendileri için değil, Başkent’in geleceğini düşünerek yola çıktı.
Önüne konulan her türlü engele karşılık, yılmadan mücadele eden Yönetim, teknik heyet ve futbolcular, artık sona gelmenin mutluluğunu yaşıyor. Bundan sonrasında bir kaza olursa, inanın ancak içerideki münafıklar sayesinde bu durum ortaya çıkar.
Bugün 107 yıllık bu kulüp, önceleri işçilerin, sonra da İmalat-ı Harbiye’deki öğrencilerin gayreti ile İstanbul’dan çıktığı yol sonunda Ankara’yı mesken tutmanın rahatlığı ile bugünlerde geldi.
Armasındaki sarı ve laciverti iri lacivert üzüm tanesi ile kavundan alan Ankaragücü, başarı ve kazanmayı her dönem simgeledi. Hele hele armasındaki şeklin mermiyi simgelerken, aynı zamanda vatan ve ülke sevgisi her daim öne çıkardı.
İşte bu Ankaragücü, layık olmadığı İkinci Lig Kırmızı Gruptan çıkmak için çıktığı yolda başarı ile ilerliyor. Son Eyüpspor deplasmanından alınan galibiyet bu başarıyı bir kez ortaya koydu.
Şimdi, 15 Mart Çarşamba günü 19 Mayıs Stadında saat 20.00’de oynanacak Etimesgutspor maçı heyecanla bekleniyor.
Kardeş kulüp Etimesgutspor’un bu maçta bir varlık gösteremeyeceği düşüncesindeyim.
Ankaragücü takımı her türlü engellemelere karşı, sahadaki başarılı sonuçları ile “Artık bende varım” derken, şimdilerde sesi daha gür çıkıyor. Bu takımın esas hedefi TFF 1 nci lig değil, Süper Lig olduğunu herkes biliyor.
Onun için, Ankaragücü’nün önüne engel koymak isteyenler, spor piyasamızdan defolup gitmeli.
Zaman, O insanları tarih önünde yargılayacak.
Şimdi bu işin çoğu gitti, azı kaldı bile…