Bu kez iddialıyız

16 YILLIK HASRET BİTSİN

YENİ YAŞ ARMAĞANI
Futbol Direktörü olan Fatih Terim için futbolcular bugünkü maçta galibiyetle hediye vereceklerini söyledi. 4 Eylül 1953’de dünyaya gelen Fatih Terim ile konuşan futbolcular “Hocamıza galibiyet en büyük hediye olacaktır” dedi. Terim’de, “Doğum günümü, vereceğiniz puanla kutlamak istiyorum” dedi

16 yıllık hasretimize son vermek için kolları sıvayıp, bugün deplasmanda Hırvatistan ile karşılaşacağız. Hırvatistan-Türkiye maçı saat 21.45’de başlayacak. Zagrep’in Maksimin stadında oynanacak maça, Hırvatistan’ın cezası nedeniyle seyirci alınmazken, bilet satışı da yapılmayacak.
Antalya’da oynanan özel maçta Rusya’ya karşı zaman zaman güzel futbol ortaya koyan A Milli Takımımızın geleceği hakkında konuşan Teknik patron Fatih Terim şunları söyledi:
“16 yıldır bir türlü katılamadığımız Dünya Kupası finallerinde bu kez iddialı olmak için yola çıkmak istiyoruz. Gurubumuzda bulunan Hırvatistan, Ukrayna ve İzlanda ile çekişeceğimizi söyleyebilirim. Kadromuzu gençleştirdik ve gelecek için hazırlıyoruz. Bu bakımdan, A Milli Takımımızın geleceği bize ümit veriyor,”
NEDEN CEZALI
Zagrep’teki karışmayı seyircisinden mahrum olan ev sahibi Hırvatistan’a cezayı FIFA verdi. İsrail ve Macaristan hazırlık maçlarında taraftarlarının ırkçı tezahüratları nedeniyle Hırvatistan Milli Takımı, 2 maç ceza aldı. Ayrıca, FIFA Hırvatistan’a 150 bin İsviçre frangı para cezası verdi.
1998 RUHUNU ARIYORLAR
Katıldığı ilk Dünya Kupası olan Fransa-98’de kürsünün üçüncü basamağına çıkan Hırvatistan, o tarihten sonrasında 4 Dünya Kupası’na katılmasına karşın, bunların hepsinden ilk turda veda etti. Henüz çeyrek asırlık bir ülke olmasına karşın, hayli köklü bir futbol geçmişine sahip olan Hırvatistan, artık şeytanın bacağını kırmak istiyor. Bunu da gerçekleştirmesi için, önce elemeleri geçmeleri gerekiyor.