Bu kıza helal olsun

Londra’daki Paralimpik Dünya Yüzme Şampiyonasında 16 yaşındaki yüzücümüz Sümeyye Boyacı, kolları olan İspanyol rakibine geçildi ve gümüş madalya aldı

HABER MERKEZİ- Londra’da yapılan Dünya Paralimpik 50 metre yüzme yarışında Sümeyye Boyacı, kollarının olmaması nedeniyle, 2 ncilik kazandı. Altın madalya alan İspanyol yüzücü 3 salise farkla Sümeyye Boyacı’nın önünde birincilik kazandı. Sümeyye Boyacı’nın bu yarıştaki derecesi 41.74 oldu
Eskişehir’de oturan ve 16 yaşına kadar elde ettiği büyük başarılarına ilaveten Dünya Şampiyonasında 50 metrede gümüş madalya kazanan Sümeyye Boyacı geçen yıl İrlanda’da yapılan Avrupa Şampiyonluğundan sonra Dünya ikinciliğini de kazanıp Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkını elde etti.
BÜYÜK BAŞARI
Sümeyye Boyacı, “Ben cumhuriyet tarihimizin yüzmedeki ilk kadın dünya ikincisi oldum. Bu da benim için çok büyük bir gurur” dedi.
Başarılı yüzücümüz sözlerini şöyle tamamladı:
“Rakibim koluyla dokunduğu için 3 salise ile birinciliği yakaladı. Ben cumhuriyet tarihimizin yüzmedeki ilk kadın dünya ikincisi oldum. Bu da benim için çok büyük bir gurur. Henüz 16 yaşındayken dünya ikincisi olabilmek benim için apayrı bir gurur. İnşallah çok daha güzel başarılar elde edeceğiz. Bayrağımızı yine dalgalandırdım.”