Yavaş: Bu seyirci her şeye layık

24 Saat Gazetesini inceleyen Başkan Mansur Yavaş, Süper Lig’de hem Ankaragücü, hem de Gençlerbirliği’nin başarıyı yakalayacağını söyledi

Hakan ŞAHİN – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, süper Ligde yer alan Ankaragücü ve Gençlerbirliği takımlarının herşeye layık olduğunu belirtirken “Onlarla gurur duyuyoruz. Bu takımların seyircileri de mükemmel dedi.
Spor konusundaki problemlere hemen el attığını, ancak çözüm için zamana ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Mansur Yavaş şöyle devam etti; “Ben bilhassa amatör sporlara çok önem vereceğim. Amatör sporlar başarılı olursa profesyonellerin gelişimi de o nispette olur. Bunun için bu spor dallarına çok önem vereceğiz. Amatörler branşlarında başarılı oldukça, bundan en çok yararlanan da profesyoneller olacaktır.”
ANKARA SEYİRCİSİ MÜKEMMEL
Ankaragücü seyircisinin mükemmelliği üzerinde duran Yavaş şöyle devam etti:
Ankaragücü ve Gençlerbirliği taraftarları çok takıma örnek olacak davranışları ile bizlere gurur veriyor. Bu güzelliği süslemek için yurt dışından şöhretli bir takımı sezon öncesinde Ankara’ya getirmeyi düşünüyoruz.”
19 MAYIS’I YIKTIRMAZDIM
Görev yaptığı dönemlerde Beypazarsıpor’un da başarılarından bahseden ve zamanın spor yazarlarında Erol Yaşar’ın hizmetlerini öven Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı “19 Mayıs Stadı’nın durumu ne olacak” sorunu ise şöyle cevapladı:
“Ben görev de olsa idim bu tarihi stadı yıktırmazdım. O stadın orada kalıp, çağdaş bir görüntü ile bırakılmaktan yana olurdum. Restorasyon çalışmaları ile stat yerinde kalabilirdi. Ancak şu an yapılacak bir şey yok. Stadın yapım işi, Bakanlığı ilgilendirdiğinden dolayı, sonucu bekliyoruz.”
Başkan Yavaş, bu arada Cebeci, Stadının da yıkılıp, yerine yeşil bir alan yapılmasından yana olduğunu da sözlerine ekledi.