Bülent Eczacıbaşı’nın bir başarısı daha

Birsen GÜRDİL 

Sayısız kuruluşun sahibi, Türk sanat ve kültür hayatına can veren düzenlemeleri ile yurtiçinde ve yurtdışında saygın ve güvenli isim olan EczacıbaşıHolding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, yoğun iş akışı içinde yine şahsına yakışır bir işe imza atarak, “İşim gücüm budur benim” adını verdiği kitabı yazarak başarılarına bir yenisini daha eklemiştir.
Kitabı ülkemiz ve dünyamız için önem taşıyan iş insanlarının çözümüne katkıda bulunabileceği çeşitli sorunları ele almak ve ilgili herkesi çıkış yollarını birlikte düşünmeye davet etmek için yazdığını belirten Bülent Eczacıbaşı, Nejat Eczacıbaşı gibi iş dünyamızın kurucu liderleri, her zaman“Bir şeyler yapmak lazım” diyen ülke sorunlarıyla yaşamış saygın insanları da anmak için kaleme aldığı eseri, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle Türkiye genelinde satışa sunulmuştur.
Çeşitli sanayi kuruluşlarının kalite üstünlüğü taşıyan ürünlerinin yanı sıra sanat ve kültür dünyamıza yaptığı katkı ise kelimelerle anlatılmayacak kadar büyüktür. İstanbul Kültür Sanat Vakfı aracılığı ile düzenlenen sanat, müzik olayları İstanbul’un bir kültür başkenti olmasındaki katkısı sayesinde dünyanın pek çok ünlü sanatçılarının ve müzisyenlerinin her vesile ile ülkemize gelmek için can atmalarından belli olmaktadır. Türk sanatseverleri İSKV’nin uluslararası gayretleri sonucu çok sayıda dünya sinema, müzik ve sanat starlarını İstanbul’da görmek ve dinlemek şansını yakalamıştır.
Ülkemize her konuda varlığı ile örnek olan Eczacıbaşı kuruluşları çağdaş Türkiye’nin yükselişinde önemli rolleri olan uzun ömürlü bir isimdir.
“Bu kitap özellikle iş yaşamında başarılı olmak isteyen gençler için yazıldı” diyen başarılı, saygın iş insanı Bülent Eczacıbaşı’nı kutlarım.
Mehmet Akif Ersoy-Hayatı, seciyesi, sanatı
İstiklal Marşı’nın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy’u en iyi anlatan kitabı, 1903 yılında büyük şair ile tanışan Mithat Cemal Kuntay kaleme almıştır.
Kutay, daha öncede yakın dostu ünlü şairin 1939 yılında ilk eserini yazmıştır. Bugün ALFA Yayınları tarafından piyasaya çıkan Mehmet Ersoy-Hayatı-Seciyesi-Sanatı adlı kitabı şair Mehmet Akif Ersoy’u hayatının, hayata bakışının her yönüyle en iyi anlatan bu biyografinin yazarı Kutay Ersoy’un yakın dostu, dava arkadaşı olarak Akif’i, en iyi tanıyan bir yazardır. 453 sayfalık bu biyografının fiyatı ise 29 TL’dir.
Ünlü şairi çok yakından tanımak onun gelgitli yaşantısına ortak olmak istiyorsanız Kutay’ın bu uzun çalışmalar sonucu yeniden düzenlenip, okurun beğenisine sunulan kitabı okumakta fayda vardır.
Kurtuluş Savaşı Kahramanları
Sözcü Kitapevi Türk okurları için birbirinden değerli kitapları oldukça ucuz bir fiyata sunmaya devam etmektedir. İşte Kurtuluş Savaşı Kahramanları adı altında bu değerli eserden oluşan seriyi 64 TL karşılığı kitapseverlerin ilgisine sunmaktadır.
Piyasadaki bedeli 222TL’si olan, “Dünya Lideri Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak, İsmet İnönü, Ali Fuat Cebesoy, Rauf Orbay, Kazım Karabekir, Celal Bayar, Kahraman Subaylar ve Kahraman Kadınlar” adını taşıyan ve de her Türk okurun kütüphanesinde bulunması gereken değerli yapıtları telefon ile de bulunduğunuz adrese getirebilirsiniz.
Mustafa Kemal Atatürk Mücadelesi ve Özel Hayatı
Daha önce Latife Hanım ve Halide Edip kitaplarının yazarı olarak okuyucunun beğenisini ve ilgisini çeken İpek Çalışlar, bu kez de dünya lideri Atatürk’ün gözden kaçmış iş dünyası, mücadelesi ve özel hayatını ele almış.
Ali Rıza Efendi ve Latife Hanım’ın eşi, bize bu güzel vatanı bırakan Mustafa Kemal Atatürk’ü roman akıcılığı içinde kaleme almış, Mustafa Kemal’in hayatının geçtiği yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanılarak hazırlanmış benzersiz bu biyografide İpek Çalışlar, Atatürk’e ait hiç görülmemiş pek çokta fotoğraf kullanmıştır.