Bülent Ersoy yeni bir evliliğin eşiğinde

Türk Müzik Dünyasının ünlü ismi Bülent Ersoy medyayı en iyi şekilde kulanan bir sanatçı olmasının ötesinde peş peşe yarattığı skandallarla ülke genelinde renkli varlığını sürdürmektedir. İstanbul’un elit eğlence merkezi Günay Restoran’da sahne alan diva Belçika’da özel yapılan beyaz tüylü tuvaletinin yanı sıra değerli taşlarla süslenmiş yüzük ve küpeleri ile salonu dolduran konakları adeta büyülemiştir. Üç saat kaldığı sahrede bir birinden güzel şarkılar okuyan sanatçı sahne performansı nedeniyle ayakta alkışlanmıştır. Gazetecilerin ricasını kırmayan Ersoy kendisinden önce aynı mekanda sahne çalışması yapan Fatih Ürek’ide yanına alarak magazin muhabirleri ile daldığı derin bir sohbet sırasında “Gelinliğim Hazır” evlilik hazırlıkları içindeyim kısmetse yakında Berk Yılmaz ile nikah masasına oturacağım diyerek aylardan beri sır gibi sakladığı evlilik haberini açıklamıştır. Bu arada Zeki Müren’e de laf atmadan geri kalmayan Türk Musikisi’nin usta icracısı Ersoy. “Ben herhalde sahnelerde öleceğim Ölürsem Zeki Müren sevinir” demiştir. İşte benim sitilim yarışmasında birinci olan Çiğdem Çelik’i de basın mensuplarına tanıştıran Bülent Ersoy’un neşe ve mutluluğu gözlerden kaçmamıştır. Yazımıza Bülent Ersoy’la girdiğimize göre müzik piyasasında neler oluyor kim kimi kötülüyor. Doğum günü kutlamaları gibi günlük olayları gözler önüne sermekte fayda vardır.

Demet Akalın kocasını kötülüyor

Tabu bu tamamen bir espri ünlü şarkıcı İstanbul Etiler’de sahne çalışması yaptığı mekanda programı sırasında “4 yıl oldu evliliğimiz ilk yıllarda kocam eve Tır’la gül gönderirdi, fakat şimdi eve gelirken eline bir demet çiçek bile almıyor” demesi sanatçıyı dinleyen hayranlarının alkışları ile karşılanmıştır. Demet Akalın’ın kızı Hira ile ilgili basında çıkan bir haber yüzünden şu günler canının fazla sıkkın olduğu da bilinmektedir. Bu arada iki yaşına basan kızı Hira için “Pamuk Prenses ve 7 cüceler” konseptli doğum günü partisi düzenleyen Demet Akalın’ı dostları bu güzel günde yalnız bırakmamıştır.

Kubat’ı dostları yalnız bırakmadı

Ünlü ses Kubat sanat hayatının 20’ci yılını kutlarken “Al Ömrümü” adlı 10. Albümü nünde tanıtımını yapmıştır. Bu kutlama törenine Funda Arar,Ziynet Sali,Zara,Sıla,Murat Dalkılıç,Ali Kocatepe,Demet Akbağ ve Türk sinemasının ünlü ismi Nuri Alço’da katılmıştır. Bu arada transparan kıyafetle kutlamaya katılan Funda Arar Çok yakında Caz ve Pop türünde müzik yapacağım diyerek yeni bir çalışmanın içinde olduğunu belirtmiştir”.

Mahsun Kırmızıgül Amerika’da

Türkücü iken başarılı bir Film Yönetmeni olarak birbirinden güzel filmler çekerek sahnelerden sonra film dünyasında da var olduğunu kanıtlayan Mahsun Kırmızıgül bir yıldan bu ayana aşk yaşadığı avukat sevgilisi Ece ile gittiği Amerika Los Angeles şehrinde nikah memurunun önüne oturarak beraberliklerini resmiyete dökmüştür. Türkiye’den de pek çok ünlü ismin katıldığı tören hakkında basına haber sızdırılması konusunda çok ciddi olan Kırmızıgül kısa bir balayı sonrası İstanbul’a döneceklerdir. Bu arada medya’da adı etrafında fırtınalar kopartılan Kırmızıgül’ün eşine beş bin dolarlık yüzük taktığı düğünlerinin ise yaz başında İstanbul’da kır düğünü şeklinde yapılacağı söylenmektedir. Son günlerde devlet büyüklerimizle başı derde giren Mahsun Kırmızıgül bakalım bu sorunlardan nasıl sıyrılacak.

Emel Sayın daima zirvede

Türk Sanat Müziğinin usta yorumcusu Emel Sayın zarafeti, kibarlığı ve üstün musiki bilgisi ilen nerede sahne alsa, muhakkak ki orada kendisinin bu sahada tek olduğunu kanıtlamaktadır. Nitekim geçen hafta içinde ünlü sanatçı sahne aldığı bir yerde Ferhat Göçer’i yanına davet edip “Hicran” adlı şarkıyı birlikte söylemişlerdir. Siyah kristal taşlarla süslenmiş tuvaleti içinde dikkat çeken Emel Sayın Belki ileride “Ferhat ile bir Türk Müziği albümü yapabilirim”. Demiştir.

Harun Kolçak

“Çeyrek Asır” adlı albümünü yakında piyasaya çıkaracağını söyleyen ünlü aktör Eşref Kolçak’ın oğlu ses ve saz sanatçısı Harun Kolçak 25. Yılda özel albüm olarak vasıflandırdığı Çeyrek Asır Cd’sinin bazı parçalarını Gökhan Türkmen,Kubat,İrem Derici,Işın Karaca,Aşkın Nur Yengi gibi tanınmış sanatçıların eşliğinde seslendirmiştir. 14 saat aralıksız süren bu çalışmaların arasında Gökhan Palas’la klip çekimlerini de tamamlamıştır.

Müzik dünyasının haşarı sesi doğuş yakında baba olacak

Çocukluğu ve gençliği hiçte hoş olmayan bir şekilde geçen Doğuş iki yıldan bu yana skandallardan uzak sakin bir hayat yaşamaktadır. Azeri Hidaletpizi ile ikinci kez yeni bir yuva kuran Doğuş bu arada ikiz çocuk dünyaya getirecek güzel eşi ile sessiz ve sakin bir yaşam sürmektedir. Bir ara şöhret yorgunluğu denilen psikolojik bir rahatsızlık nedeni ile sessizliğine bürünen genç şarkıcı şimdilerde hem beste yapmakta hemde sahne çalışmalarını sürdürmektedir.

Soner Arıca 50 yaşında, Nazan Öncel 60 yaşında girdi

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da Nanna adlı eğlence yerinde sahne alan Soner Arıca konseri sırasında sahneye gelen postaları görünce bir hayli şaşırmıştır. Müzisyen arkadaşlarının çaldığı doğum günü şarkısı ile toparlanan Soner Arcıca yaşını soranlara “İlk albümünün çıkışını doğum tarihim olarak kabul ettiğime göre, demek ki 24 yaşına girmiş olmalıyım” Bu espriye gülen dinleyiciler 50 yaşındaki sanatçıyı ayakta alkışlamışlardır. Şarkıcı ve söz yazarı Nazan Öncel sahne çalışması yaptığı Garaj İstanbul’da 60 yaşına basması nedeniyle sahneye gelen pastayı dostları ile kesip afiyetle yemişlerdir. “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinin Ünlü oyuncusu Erkan Petekkaya’da Nazan Öncel’in bu mutlu gününde dostları ile eğlenenlerden biri idi.

Sanatçı Berdan Mardini’yi üzdüler

TRT kürdide program yapan ses sanatçısı Berdan Mardini, kendilerinden kanalda konser vermesini istediği Mahsun Kırmızıgül, Alişan, İzzet Yıldızhan ve Özcan Deniz’in bu davete cevap vermeyip, birer bahane uydurmalarına içerleyen sanatçı dostlarının ihanetine uğramış olmanın üzüntüsü içinde “Defalarca davet ettim, Ama gelmediler” diyerek meslektaşlarını ilgisizlikle suçlamıştır.

Erol Evgin

Yaşlanmayan usta sanatçı şimdide iki altın plak kazandığı Longplay’larında yer alan “Sevdan Olmasa, İşte Öyle Bir Şey, Aldım Başımı Gidiyorum, Birde Bana Sor” ve “Söyle Canım” adlı uzun yıllar dillerden düşmeyen bu parçalarından oluşacak 14 Şarkılık bir albümü önümüzdeki günlerde piyasaya çıkaracaktır.

Gülben Ergen’i eski kocası karşıladı

Mustafa Erdoğan’dan 4 yıl önce boşanan Gülben Ergen, tatil için gittiği Dubai’den dönüşte havaalanında eski kocası tarafından karşılandığı görülmüştür. Çocukları Güney , Ares ve Atlas’ı tatil için bu beldeye götüren Gülben’in yırtık pantolonu, sırt çantası ve ayakkabıları Atatürk Havaalanındaki yolcuların dikkatini çekmiştir.

Yılmaz Morgül attı,tuttu

Tv8’in sahibi Acun Ilıcalı’nın daveti üzerine Survivor yarışmasına katılan ve halen Dominik’te bulunan ünlü şarkıcı Yılmaz Morgül yarışmacıların içinde en renkli kişi olarak dikkat çekmektedir. Yarışmaya katılmadan önce İstanbul’da kendisi ile röportaj yapan bir gazete muhabirine olay yaratacak açıklamalarda bulunan Morgül, Bülent Ersoy,Ahmet Özhan , rahmetli Adnan Şenses ve Zeki Müren kıskanmışlar ve şöhret olmamı hiçi istememişlerdir. Ama bende Deli’lik, Aziz Nesinlik ve de Zeki Müren’lik vardır. Yarışmada kazanacağım parayı da hayır kurumlarına bağışlayacağım demekle kalmamış çocukluğunda yaşadığı sefaletin Survivor’da işe yarayacağını da açıklamıştır.

Serdar Ortaç, eşimi kıskanıyorum:

Chloe ile olan evliliği devam eden Serdar Ortaç, “Eşim beni kıskanmaz ama ben onu kıskanırım” diyerek hala eşini çok sevdiğini söyleyen ünlü popçu eski sağlına kavuşmuş olmanın mutluluğu ile sahne aldığı konserlerde dinleyicileri ile de sohbet etmekten geri kalmamaktadır. Müzik dünyamızdan haberler bu darla sınırlı kalmayıp daha sizlere aktaracağım pek çok dedikodularım olacaktır. Tabi önümüzdeki günlerde.