Büyükşehir, tatil kamplarında yaşlıları ağırlıyor

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, otel konforundaki “her şey dahil” tatil kamplarında, misafirlerini ağırlamaya başladı.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akçay ve Akçakoca tatil kamplarına dün gönderilen ilk kafilenin ardından, bugün de 220 yaşlı vatandaş, Kesipköprü Tatil Kampı’na uğurlandı.
Okullarında başarılı olan öğrencileri yaz sezonunda, yaşlılar ile engelli vatandaşları da yıl boyunca birer hafta süreyle ücretsiz olarak ağırlayan Büyükşehir Belediyesi, Akçay, Akçakoca ve Kesikköprü tesislerinde hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ne üye olanlar, bu hizmetten yararlanıyor.
Çeşitli geziler, eğlenceler, 3 öğün yemek, iftar ve havuz keyfinin yaşanacağı otel konforundaki Kesikköprü Tatil Kampı’na doğru yola çıkan 220 yaşlı vatandaşı, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile aileleri uğurladı.
Atatürk Kültür Merkezi önünden 6 otobüsle Kesikköprü’ye giden yaşlılar, 6 gece 7 gün, görevliler eşliğinde unutulmaz bir tatil yapacak.
“OTELDE BU KONFORU  BULAMAZSINIZ”
Birlikte tatil yapma imkanı yakalayan  Yüksel (69) ve Gülşen (63) Kutlu çifti, daha önce Akçakoca’da tatil yaptıklarını ifade ederek, “Batıkent’te yaşıyoruz. Büyükşehir’in Akçakoca’daki tatil kampına gitmiştik. Çok güzel bir tatil geçirdik. Doğal güzelliklerin yanı sıra tesislerdeki personelin misafirlere karşı tutumu da çok iyiydi. Ev ortamı gibiydi, yemekleri harikaydı, otelde bu konforu bulamazsınız” diye konuştular.
Keçiören’de oturduğunu ifade eden Ferhat Kaygusuz (69) ise “Akçakoca’ya gitmiştim, çok memnun kaldım. Şimdi de Kesikköprü’ye gideceğim. Memnun kalacağıma eminim. Yemekler, eğlence ve özellikle tarihi yerlere geziler çok güzel oluyor. Bu hizmet sayesinde geçen yıl Çanakkale’yi de görmüş olduk” dedi.
Büyükşehir kamplarına ilk defa katılacaklarını belirten Hüseyin (67) ve İpek (61) Koçak çifti ise şunları söyledi :
“Ege Mahallesi’nde oturuyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir hizmeti olduğunu duyduk. Akrabalarımızdan gidenler oldu, çok memnun kalmışlardı. Biz de kaydımızı yaptırdık. Zaten ilk kez başvuru yapanlara öncelik tanıyorlarmış, çok memnunuz.”
Kampa katılmak için yola çıkan yaşlılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e böyle bir hizmetten dolayı teşekkür ettiler.