Büyülü Orman’da 14 Şubat etkinliği

Şubat ayının enerjetik olarak özel olduğuna inanan Büyülü Orman ekibi, aşk, merhamet, şefkat, neşe, sevinç için kalp açma etkinliği düzenliyor

DİCLE KAVAK EKMEKCİ – Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkisinin, antik çağlara dayandığına inan Büyülü Orman ekibi, Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırıldığı ve Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adandığını söylüyorlar.
14 Şubat Aziz Valentine günü olarak adlandırılan tarihin onurlandırılması ise 1900’lü yılların başına dayanıyor. Romantizmle ilişkilendirilmesinin ne zaman gerçekleştiği tam olarak kayıtlara geçmemiş olsa da, bir asırdan fazladır sevgililer günü olarak kutlandığı biliniyor.
Banu Shakti Metya tarafından hayata geçirilen ve bugüne kadar 350 kişiye ev sahipliği yapan, yoga, farkındalık, meditasyon ve şifa çemberi olarak ruhsal, bedensel ve kişisel gelişim alanlarında hizmet veren Büyülü Orman, bazı günlerin enerjetik olarak özel olduğu inancıyla hareket ediyor. Metya, “O tarihte özel bir şey olduğundan değil fakat ona yüklenen anlamdan dolayı eşsizdir. Evren yasaları gereği bir şeye hangi anlamı verirsen o olur ve neye odaklanırsan onu büyütürsün. Bir asırdan fazladır 14 Şubat Aşkla birlikte anılıyor. Antik romadan beri Kutsal Evliliğe adanmışlığını da hesaba katarsak bu tarihin aşkı büyütmek için ne kadar elverişli bir tarih olduğunu fark etmemiz için alim olmamız gerekmez” diyor.
Toplu yapılan meditasyonların ve çalışmaların gücüne inanan Büyülü Orman ailesi, “Dünya anamızın şu aralar en çok ihtiyaç duyduğu şey aşk, merhamet, şefkat, neşe, sevinç, çoşu halleri. İçimizde aşkı büyüttüğümüzde merhamet, şefkat, neşe, coşu halleri kendiliğinden ortaya çıkar. Kişisel olarak da en çok ihtiyaç duyduğumuz şey aşk değil mi?” açıklamasında bulunuyor.
Tüm düşünceler doğrultusunda 12 Şubat akşamı saat 19:30 ‘da ilahi mi, ruhani mi, cismani mi, dünyevi mi diye ayırmadan, herkesin içindeki aşk kanallarını aktive etmeye çağırıyorlar.
Müdita Günce’nin kalp açma ve nefes egzersizleriyle başlayacak olan çalışma, Shakti Banu’nun yöneteceği meditasyonla devam edecek. Büyülü Orman, “Gül goncalarını aşkla uyumlayacağız ve gece mantralarla devam edecek. Aşka çağrılan tüm dostları bekliyoruz. Aşk olsun” ifadesini kullanıyorlar. Tamamen ücretsiz olan etkinliğe katılımcıların rahat kıyafetle gelmesini ve eğer herhangi bir müzik aletleri varsa onu da beraberinde getirmelerini istiyorlar.