Buz hokeycilerin gözü madalyada

HABER MERKEZİ-A Milli Kadın Buz Hokeyi Takımı, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu tarafından İzlanda’nın Akureyri kentinde 23-29 Şubat’ta düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda 2. klasmanda başarılı olmayı hedefliyor. Ay-yıldızlı sporcular, organizasyonun hazırlıkları kapsamında Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kamp yapıyor.
Başantrenör Yücel Çıtak ve antrenörler Merve Tunalı, Alper Solak, Özkan Dereli yönetiminde çalışmalarını sürdüren milli takımda hedef, 2. klasman B grubunda ilk madalyaları kazanmak bulunuyor.
Milli takım başantrenörü Çıtak, yaptığı açıklamada, 20+2 kişilik ana kadroyla şampiyonada yer alacaklarını belirterek, İzlanda’daki organizasyona günde çift antrenmanla hazırlandıklarını söyledi.
Çıtak, şubat ayı başında Genç Kadın Milli Buz Hokeyi Takımı’nın, Meksika’da 18 Yaş Altı Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 2. Klasman B Grubu’nda gümüş madalya kazandığını anımsatarak, “Bu başarıyı A Milli Kadın Buz Hokeyi Takımı’nda da ilk kez kazanmak istiyoruz. Bu amaçla yoğun çalışıyoruz. Kadın milli takımı neşeli, aralarında farklı bir arkadaşlık var. Dışarıdaki bütün iyi ilişkiler, neşe ve pozitif durum hem antrenmanlara hem de maçlara yansıyor. Bu durumdan başantrenör olarak memnunum” diye konuştu.