Çankaya Belediyesi 23 bin 627 kişiye sağlık hizmeti verdi

Her yıl binlerce vatandaşa sağlık hizmeti veren Çankaya Belediyesi 2016 yılında, birinci basamak sağlık hizmetinden ağız ve diş sağlığı hizmetine, hasta naklinden sağlık eğitimlerine kadar 23 bin 627 kişiye sağlık hizmeti sundu.
Çankaya Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başvuranların sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın hizmet veren Çankaya Belediyesi, tüm sağlık hizmetlerini ücretsiz veriyor.
Çankaya Belediyesi, 2016 yılında 23 bin 627 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verdi. Mithatpaşa Caddesinde bulunan Çankaya Halk Sağlığı Merkezi ile semtlerde bulunan 4 sağlıkevinde, vatandaşlara evde sağlık, hasta nakli, ağız ve diş sağlığı, okullarda ve halk sağlığı merkezinde sağlık eğitimleri, birinci basamak sağlık ve hemşirelik hizmetleri gibi geniş bir çerçevede hizmet veren Çankaya Belediyesi, vatandaşların sağlık güvencesi olup olmadığına da bakmadı. Sağlığın en temel insan hakkı olması anlayışıyla ücretsiz sağlık hizmeti veren Belediye, 6 bin 588 doktor, 6 bin 205 diş hekimi, 3 bin 354 de birinci basamak hemşirelik hizmeti verdi. Ayda ortalama bin 345 vatandaşa bu hizmetleri sağlayan Belediye, çocukların erken yaşta edinmeleri gereken ağız ve diş sağlığı eğitimlerine de ağırlık verdi. Okullarda 1008 öğrenciye eğitim veren belediye bünyesinde görev yapan diş hekimleri, 629 çocuğa da ağız-diş sağlığını koruma amaçlı florlama işlemi yaptı. Sağlık eğitimleri konusunda da çalışma yapan Belediye sağlık görevlileri, 451 kişiye kadın sağlığı, ilk yardım, hijyen gibi konularda eğitim verdi. Sağlık ekipleri, 4 bin 125 vatandaşa evde sağlık hizmeti verirken bin 267 hastanın da ambulansla hastane ve evi arasındaki naklini sağladı.