Çankaya Şubat’ta sanat dolu

HABER MERKEZİ- Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinlikleriyle Ankara’nın merkezi olmaya Şubat ayında da devam ediyor. Sanata ve sanatçıya desteğini artırarak sürdüren Çankaya Belediyesinin kültür-sanat mekanlarında, vatandaşları yine dopdolu yeni bir ay bekliyor.
ATATÜRK: İZ BIRAKAN İLKLER
Bugüne kadar 18 kişisel, 5 karma yağlı boya resim sergisi açan ressam Ergün Başar’ın yeni sergisi, 1-12 Şubat tarihlerinde Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sanatseverlerle buluşacak. Suluboya portre, tual üzeri yağlıboya, tual üzeri füzen, grafit portre ve tual üzeri altın varak çalışmaları sürdüren Başar’ın sergisinin konusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.
90’LARDAN GÜNÜMÜZE “AŞK ŞARKILARI”
90’lardan günümüze gelen, eskimeyen, en güzel aşk şarkılarının seslendirileceği dinletide, Müzik Atölyesi & 1000 Çocuk Korosu’nun öğretmenlerinin kolektif – deneysel çalışmaları sanatseverlerle buluşacak. 8 Şubat’taki etkinlik Armoni Sahne’de gerçekleşecek.
ANADOLU’DA İNSAN
Anadolu’nun dağları, ovaları, yaylaları, ormanları, kentleri, kasabaları ve insanlarının fotoğraflandığı sergi, 14-21 Şubat arasında Galeri Çankaya’da Ankaralı sanatseverlerle buluşacak. Altın Oran Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenen sergi, Anadolu insanını tüm içtenliğiyle gözler önüne seriyor.
YAZAN ÇİZEN BEHİÇ AK
Çağdaş Sanatlar Merkezi Füreya Koral Sergi Salonu ise “Yazan Çizen Behiç Ak” adlı sergi ile karikatürist, oyun yazarı, çocuk kitapları yazarı ve çizeri, Behiç Ak’ın 37 yıldır Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan çizgilerinden, bazı çocuk kitaplarından örnekleri ve bazı desen çalışmalarını, 4-27 Şubat tarihleri arası Çankayalılarla buluşturacak. ÇSM, 27 Şubat’ta da Müzik Eğitimcileri Derneği’nin (MÜZED) 20. Yıl konserine ev sahipliği yapacak.
BEŞİR GÖĞÜŞ ÖDÜLÜ ÇSM’DE
Dil Derneği’nin kurucu üyesi, Dilci-Eğitimci-Yazar Beşir Göğüş’ün adına, Dil Derneği Beşir Göğüş Türk Dilini ve Çocuk Edebiyatını Geliştirme Ödül töreni de 12 Şubat’ta Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek.
ADALET SİZSİNİZ
Çankaya Belediyesi, Şubat ayında sanatseverleri, Rutkay Aziz ve Taner Barlas’ın tek perdede sahnelediği “Adalet Sizsiniz” oyunuyla buluşturacak. Yer fişlerinin 14 Şubat 2019 tarihinden itibaren Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Yılmaz Güney Sahnesi, Halkevleri Genel Merkezi ve Halkevleri Genel Merkezi şubelerinden edinebilecek oyun, 20 Şubat’ta MEB Şura Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.