Çankaya’da “Kadın ve Sanat”

HABER MERKEZİ- Çankaya Belediyesi Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin “49. Yıl Geleneksel Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışına Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de katıldı.
Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ise Şükriye Tutkun Konseri ve Deniz Çakır ile Derya Alabora’nın sahnelediği “Beyaz” adlı oyunu Başkentlilerle buluşturdu.
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara Kadın Ressamlar Derneği’nin “49. Yıl Geleneksel Sergisi”ne ev sahipliği yapıyor. Serginin açılışına katılan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “İki konu birleşiyor. Kadınların sanatla birleşmeleri çok önemli. Çankaya Belediyesi sanatın ve sanatçının en büyük desteği olmayı önümüzdeki beş yılda da sürdürecek. Ankara’da kültür sanat adına yapılan ne varsa içinde Çankaya Belediyesi var. Çünkü Ankara’yı başkent olma niteliklerinden uzaklaştırmak isteyenlere karşı biz cumhuriyetimize de, başkentimize de, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine de sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.