Çankaya’da kitap buluşması

HABER MERKEZİ-50’den fazla yayın evinin katılımıyla 13 – 22 Aralık tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek 2. Kitap Buluşmasında; kitaplar ve yazarlar Başkentli edebiyat severlerle bir araya gelecek.
Çankaya Kitap Buluşması’nın ikincisi Çankaya Belediyesi – Toplumsal Araştırmalar ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) işbirliğiyle 13 – 22 Aralık tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde başlıyor. Çankaya’nın tek kitap fuarı bu yıl da 50’den yayınevi ve binlerce kitaba ev sahipliği yapmasının yanı sıra yazarları da söyleşi ve imza günleriyle Başkentli sanatseverlerle buluşturacak. Yayınevlerinin stant kirası okurların ise giriş ücreti ödemeyecekleri Çankaya Kitap Günleri’nin bu yılki teması “Hadi Buluşalım” oldu. Giderek daha çok ticarileşen kitap fuarlarının yerine okurla yazarın, yayıncıyla yazar adaylarının yüz yüze buluşmalarını ve tanışmalarını amaçlayan fuara 50’den fazla yayınevi binlerce kitabıyla katılacak.
30 PANEL VE İMZA GÜNLERİ
10 gün sürecek Çankaya Kitap Günleri boyunca şiirden romana, edebiyat kuramından felsefeye, kadından siyasete geniş bir yelpazeye yayılan 30 panel ve söyleşi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Başkentlilerle buluşacak. Bu yıl fuarın “onur yazarı” Latife Tekin olurken; Tekin 14 Aralık günü “Kuşaktan Kuşağa Edebiyat” paneli ve imza günüyle Çankayalılarla bir araya gelecek. Tekin’e panel ve imza gününde Gürsel Korat, Pelin Buzluk, Melike Uzun ve Fadime Uslu gibi günümüz edebiyatının önemli isimleri eşlik edecek.