Çankaya’nın sokakları sertifikalı temizlik işçilerine emanet

Çankaya Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Norm-Altaş İş Ortaklığı Temizlik işçileri için bir eğitim programı düzenledi. Halk Eğitimi Merkezi eğitmenlerince verilen işçi sağlığı ve hijyen eğitiminin ardından sertifikalarını alan çalışanlar Türkiye’nin sertifikalı ilk temizlik işçileri oldular.

 

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde düzenlenen törene eğitmenlerin ve çalışanların tamamı katıldı. Aileleri ve çocukları ile katılan işçilerin karne alacak gibi heyecanlı olduğu törende eğitimcilere de teşekkür plaketi verildi.
“Çöp Toplama Personeli Mesleki Eğitim Programı” için Mamak Karaağaç Halk Eğitim Merkezi’ne başvurduklarında önce bir şaşkınlık ardından bir heyecan yaşandığını belirten işletme müdürü Emir Ali Ertekin, böyle bir eğitim programının Türkiye’de ilk kez uygulandığını belirtti.
SERTİFİKALI
İŞÇİLER İLK
VARDİYAYA
MUTLU ÇIKTILAR
Eğitim çerçevesinde trafik, iş güvenliği ve işçi sağlığı, hijyen, ilkyardım eğitimi gibi dersler aldıklarını ve doğru bildikleri pek çok şeyin yanlış olduğunu öğrendiklerini belirten bir çalışan ise, “Yeniden okula mı gideceğiz, çöpçünün sertifikası mı olurmuş diyerek tepki gösterdiğimiz kursun ilk gününde yaşadığımız heyecan bizi bugüne getirdi. Bu akşam vardiyasına sertifikalı birer işçi olarak çıkacağız, çok mutluyuz” şeklinde konuştu.
50 çalışana eğitim sertifikası verilen törende bir de emeklilik sürprizi yaşandı. Emekliye ayrılan 3 çalışana da şükran plaketi verilen tören coşkulu bir eğlence programı ve kokteyl ile devam etti.

 
10 Ek