Çayyolu Rotary Kulübü’nden eğitime sanatsal destek

Çayyolu Rotary Kulübü’nün, Bi’tabu Sanat Galerisi ile birlikte düzenlediği “Ödüllü Resim Yarışması” sonuçlandı. 65’in üzerinde eserin katıldığı yarışmada, dereceye giren ve asılmaya değer görülen eserler sergilendi

NAZ AKMAN – Çayyolu Rotary Kulübü’nün, Bi’tabu Sanat Galerisi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve geliriyle eğitime destek verilecek olan “Ödüllü Resim Yarışması”nda kazananlar belli oldu.
Resim sanatına ve sanatçıya destek olmak ve katkı sağlamak amaçlı bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada 65’in üzerinde eser yarıştı. Sanat Akademisi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada, üç derece ve üç mansiyon ödülü verildi. Yarışmanın ardından dereceye giren ve değer görülen 29 eser sergilendi. Yarışmaya eser gönderen ressam ve sanat izleyicilerinin katılım gösterdiği açılışta, dereceye giren ve mansiyon ödülüne layık görülen ressamlara ödülleri takdim edildi.
Soner Civrizoğlu, Yetkin Yağcı ve Karim Bakuton’un eserleri dereceye girerken, Uğur Akın, Gülname Eslek ve Tatiana Koparan da mansiyon ödülü verildi. Ayrıca Muhammed Bilgehan Atacay, Fırat Payan ve Yıldız Güzey jüri özel ödülüne layık görüldü.
Yarışmanın geleneksel ve uluslararası çapta düzenlenmesi amaçlanıyor
Çayyolu Rotary Kulübü Başkanı Çağlar Öztürk, Seçici Kurul üyeleri Akdoğan Topaçlıoğlu, Hüseyin Macar, Önder Aydın, Tülay Çiftçi ve Özcan Tiryaki’nin titizlikle çalıştığını ve hassasiyetle değerlendirme yaptıklarını söyledi. Sanata ve sanatçıya değer verdiklerini ve bu nedenle resim yarışmasını geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Öztürk, Bi’tabu Sanat Galerisi’nin desteği ile düzenledikleri resim yarışmasını, dünyadaki Rotary Kulüplerinin de desteğini alarak uluslararası boyuta taşımayı amaçladıklarını belirtti. Yarışma ile sanat dünyasından takdir topladıklarını söyleyen Öztürk, başta hocalar olmak üzere sanat çevresinden aldıkları olumlu tepkilerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.