Çelik’ten Akşener’e destek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener hakkındaki kaset tartışmalarına ilişkin “Kişisel veriler, kişinin özeliyle ilgili yapılan tüm değerlendirmeleri şiddetle kınıyorum” dedi.
Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir televizyon kanalında Akşener hakkında ortaya atılan iddianın yakışıksız olduğunu söyledi.
Özellikle son dönemde bazı siyasilerle ilgili buna benzer iddialar çıkarıldığını hatırlatan Çelik, şöyle konuştu:
“Kişisel veriler, kişinin özeliyle ilgili yapılan tüm değerlendirmeleri şiddetle kınıyorum. Sayın Akşener ile ilgili söylemiyorum, genel itibarıyla söylüyorum; bu tür yaklaşımlar doğru şeyler değil. Yani bir başkasına dönük var olan bir şeyin, özelin bile teşhiri son derece yanlışken ortada delil, somut bir şey olmayan konularla ilgili gündeme alınması daha da büyük ölçüde yanlış bir şey. Hepsi yanlıştır. Kişinin özeliyle ilgili konuların gündeme gelmesi, ailesiyle ilgili konuların gündeme gelmesi son derece yakışıksız. Bu, siyaset kurumuna öncelikle zarar verecek olan yaklaşımlardır. Onun için tümden bu işlere karşı çıkmak gerekiyor. Doğrusu da bu yaklaşımdır. Bu sağduyunun hakim olmasında yarar vardır.”