CHP HALKİM hizmete başladı

CHP’nin, “halkla birebir iletişim kurmak” amacıyla oluşturduğu Halk İletişim Merkezi (HALKİM), vatandaşların başvurularını almaya başladı.
Partinin tanıtım ve halkla ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’nun koordinesinde kurulan merkez, CHP’nin internet sitesinde bulunan link üzerinden vatandaşların talep ve şikayetlerini alıyor.
Vatandaşlar, başvurularını, kimlik numaraları ve kendilerine verilen şifre ile internet üzerinden takip edebiliyor.
Gelen başvuruları bilgisayar ortamında kayıt altına alarak, ilgili birimlere ileten merkez, başvuruyu en kısa sürede sonuca bağlayarak, vatandaşa geri dönüş yapıyor.
Merkez, sosyal medya, telefon, faks ve az da olsa mektup yoluyla gelen talepleri de değerlendirmeye alıyor.
Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Mehmet Bekaroğlu, “hızlı ve somut” çözümler üretmek, halkın sorunlarıyla birebir ilgilenmek amacıyla kurdukları merkeze, ilginin çok yüksek olduğunu söyledi.
Halkla ilişkileri yeni bir konsepte oturtma ve daha verimli hale getirmeyi amaçladıklarını belirten Bekaroğlu, sistemin, sadece seçimde değil, seçimden sonra da işleyeceğini kaydetti.
– “Vatandaşlarımızı HALKİM’e bekliyoruz”
Başvuruların, kategorilere ayrılarak ilgili birimlere iletildiğini ve sonuca ilişkin vatandaşa geri dönüş yapıldığını kaydeden Bekaroğlu, “Merkezimize vatandaşlarımızın ilgisi çok yoğun. İnsanımızın en büyük sorunu iş, başvurular da daha çok bu doğrultuda yapılıyor. Bunun dışında, partimize önerilerde bulunan, yaşadığı sorunları aktaran, sorunların çözümüne ilişkin fikirlerini paylaşan vatandaşlarımız da oluyor. Bütün vatandaşlarımızı, HALKİM’e bekliyoruz” dedi.
Kendilerine yapılan başvuruları arşivlediklerini ifade eden Bekaroğlu, bazı konularda vatandaşlarla tekrar görüştüklerini dile getirdi.