Cin Ali şarkılarla anıldı

“Cin Ali Çocuk Şarkıları Yarışması”nın sahipleri ödüllerini buldu

Cin Ali Eğitim ve Kültür Vakfı, eğitimde çocuk şarkılarının önemini vurgulamak için “I. Cin Ali Çocuk Şarkıları Yarışması”nı düzenledi. Cernmodern’de düzenlenen törende, ödül kazanan şarkılar Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu Korosu tarafından seslendirildi

SULTAN YAVUZ – Cin Ali Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen “I. Cin Ali Şarkıları Yarışması” ödül töreni Cermodern’de yapıldı. Etkinliğe, Cin Ali Vakfı’nın kurucuları, vakıf çalışanları ve ailelerin yanı sıra, Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi ve besteci Muammer Sun katıldı.
Yarışmaya başvuran 76 özgün beste arasında değerlendirme yapan akademisyen ve eğitimciler, ilk üçe giren ve mansiyon ödülüne değer görülen beş şarkıya ödül verdi.
Yarışmada, İlhan Çınar isimli yarışmacının “Önce Cin Ali Oku Bakalım” isimli şarkısı birincilik ödülünü alırken; “Cin Ali” isimli eseriyle Mustafa Sarıkaya ikincilik; “Cin Ali Gelsene” şarkısıyla Nilder Atalay ise üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı. Mansiyon ödülünü kazanan isimler ise Gizem Konyar, Merve Arslan, Zeki Fırat Demirci, Mehmet Kaya ve Dilek Özçelik Herdem oldu.
Rasim Kaygusuz tarafından ilk kez 1968 yılında çıkan kitap serisinin başkahramanı olan Cin Ali, çocuklara okuma ve yazmayı sevdiren bir klasik olma özelliğini taşıyor. Yarışma ile Cin Ali’yi gelecek nesillere sevdirmek ve çocuk şarkılarının önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.