Çok canımız yandı

HABER MERKEZİ- Süper Ligdeki hakem hatalarından yaka silken Ankaragücü’nün Başkanı Fatih Mert “Artık yeter” diyerek isyan bayrağını açtı. Başkan Mert, bir çok oyuncusunun korona testinin pozitif çıktığı Hatayspor takımına geçmiş olsun dileklerini iletirken, hakemlere de tepki gösterdi.
Ankaragücü’nün korkulu rüya yaşamayacağını sözlerine ekleyen Başkan Mert, hakem hatalarının sık sık olmasından yakındı.
ÇOK ÇEKİYORUZ
Fatih Mert, “Biz yeni bir takım oluşturduk. İlk hafta maalesef mağlubiyetle başladık. Sivasspor beraberliğinden sonra da Kaysersipor ve Rizespor yenilgileri geldi. Rizespor maçında ciddi hakem hataları olduğunu düşünüyoruz. VAR’da da hatalar yapıldı. Alper’in 2.sarısı kesinlikle sarı değildi. Sarı üzerinden kırmızı gördü. Kitsiou’nun pozisyonunun kesinlikle penaltı olmadığı hafta sonu bütün kanallarda konuşuldu. Spor yorumcuları ve hakem hocaları da söyledi. Bizim görüştüğümüz eski hakemlerde bunu teyit ettiler.
Maalesef hakem hatalarına maruz kalıyoruz. Kayserispor maçında futbolcularımızdan birisinin burnu kırıldı. Pozisyona faul bile çalınmadı. Bir futbolcumuzun beline darbe geldi. Bunların hepsi sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldılar. Sivasspor maçında oyuncumuzun kolu kırıldı. Biz yönetim olarak konuşmak istemedik. Ama bunları yaşayınca artık serzenişte bulunuyoruz. Çünkü burada çok büyük emekler veriliyor. Artık bu tip davranışlara yeter diyoruz.”