“Cumhurbaşkanı elinde mikrofon meydan meydan geziyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, siyaseti kavga üzerinden yapmadıklarını, seçmene kendi çözüm önerilerini aktardıklarını bildirdi.
CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre Koç, seçim çalışmalarını Ankara’nın Çamlıdere ilçesindeki Benli Yaylası’nda sürdürdü.
Ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Koç, “Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı elinde mikrofon meydan meydan geziyor. Bence günde 3 kere değil, 12 kere konuşmalı. Siz hiç meydan meydan gezen bir Cumhurbaşkanı gördünüz mü? Panik içinde oradan oraya koşturup duruyor. Çünkü korkuyor” ifadesini kullandı. 
Tek başına iktidar döneminin bittiğini savunan Koç, iktidar partisinin oylarının yüzde 38-37’lere indiğini iddia etti.
CHP olarak güçlü bir ekonomik programla yola çıktıklarını belirten Koç, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Biz ne yapacağız onu söylüyoruz. Halkımız da bunu algıladı. Neredeyse 45 gündür sahadayız. Şehirde, ilçede, köyde, yaylada gördüğüm şu; AKP sokakta yok, sadece bayrak asıp gidiyorlar. Artık sokaklarda CHP ve onun projeleri var. Bu seçim kampanyasına çok iyi hazırlandık. Karşınıza dersimizi çalışarak geldik. Siyaseti kavga üzerinden yapmıyoruz. Kuru kuru eleştirmiyoruz. Bizim tercihimiz halkın sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerilerimizi anlatmak. Tam 13 yıldır iktidardalar. Hiçbir siyasi tablo ilanihaye aynı şekilde gitmez.
Gördüğümüz tablo şu; bunlar gidici, bu çok açık, çok net görülüyor. Her şeyin bir yükselişi, bir gidişi olur. Bunlar doğaldır ama sonra da bir inişi, bir çöküşü başlar. Bunu önleyemezsiniz. Korkutarak, baskıyla, sindirmeyle bunu durduramazsınız. Bu seçimde bir değişiklik olacak, yeni bir denge kurulacak. Size iktidar yok artık.”
Koç, seçmenlerden oylarına sahip çıkmalarını da istedi.