Daştan: AVM emekçilerinin bir gün olsun aileleriyle beraber bayram geçirmesini istiyoruz

Alışveriş Merkezi Sendikası (AVMES) Başkanı Can Daştan, yayınladıkları basın açıklamasında, AVM işçilerinin bayramda aileleriyle birlikte vakit geçirmeleri için Cumhurbaşkanı Recep
Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan destek istedi

Alışveriş Merkezi Sendikası (AVMES) Başkanı Can Daştan

NAZ AKMAN- Alışveriş Merkezi Sendikası (AVMES), bu yılki Ramazan Bayram’nda, AVM çalışanlarının bir gün de olsa aileleriyle vakit geçirebilmeleri için, bayramın ilk günü AVM’lerin kapalı olmasını talep etti. AVMES Başkanı Can Daştan, yayınladıkları basın açıklamasında, kuruldukları ilk günden itibaren emekçilerin sesi olduklarını söyleyerek, AVM çalışanlarının bayramlarda bile ailelerinden uzaklaştırıldıklarını ifade etti. Basın bülteninde şu ifadeler kullanıldı:
“Bayramları bayram yapan, ona yüklenen sosyal anlam ve altında yatan maneviyattır. Türk toplumunun omurgasını aile kurumu oluşturur. Ne yazık ki AVM’ler, bayramlarda bile çalışanları ailelerinden uzaklaştırmaya devam etmektedir. AVM Emekçileri dini bayramlar öncesi gece yarılarına kadar çalışmaktadır. Sendika olarak, yılın 365 günü açık olan AVM’lerin bayramın ilk günü kapatılması ve çalışanların, bir gün olsun aileleriyle beraber bayram geçirmesini istiyoruz. Avrupa’da dini bayramları Paskalya, Noel, Ulusal Birlik Günü gibi günlerde AVM’lerin kapalı olduğunu görmekteyiz. Alışveriş Merkezi Sendikası olarak, sektörde çalışan bir milyon emekçi adına, AVM’lerin bir gün kapanması konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ dan desteklerini istiyoruz.”