Deniz Seki basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı

Gülseli KENARLI -Güven USTA/İSTANBUL,(DHA)  Şarkıcı Deniz Seki, basın toplantısında gözyaşlarını tutamadı.Önceki gün tahliye olan Deniz Seki, bugün kameralar karşısına geçerek bir basın toplantısı düzenledi. Mecidiyeköy’de bulunan bir otelde düzenlenen toplantıda Seki, cezaevi sürecinin çok zor geçtiğini belirterek, sevenlerine ve kendisini destekleyenlere teşekkür etti.
“Hiç haketmediğim ve işlemediğim suçtan dolayı bana böyle bir ceza verdiler” diyen Deniz Seki, cezaevinde kaldığı 3 yıl 2 ayın çok ilginç bir hayat deneyimi olduğunu kaydetti. Seki, “Aslında hayatta şükretmemiz gereken ne çok şey olduğu ile yüzleştim. Kendi gücümle yüzleştim, kendimi daha iyi tanıdım. Ben gerçekten güçlü bir kadınmışım, bir takım farkındalıklarım çoğaldı. Orasıyla burası çok farklı. Orada küçücük şeye mutlu olup, kocaman dertlere dağ gibi dururken, burada kocaman şeylere sahip olup, küçücük şeyleri dert ediyoruz kendimize. Bu hayat adına çok önemli bir ayrıntı bence. Bu benim için çok önemli bir hayat deneyimiydi. Mutluluğa söz verdim çünkü benim milletim beni vicdanında akladı. O kadar güzel kucakladılar ki ben onlara mutluluk borçluyum, mutluluğa söz vermek zorundayım” dedi.
“NE OLURSUNUZ CANIMI YAKMAYIN OLUR MU?”
Çok duygulandığını ve heyecanlandığını söyleyen Seki, gözyaşlarına boğuldu. Seki gözyaşları içinde, “Sizden bir tek şey rica ediyorum, bana kilo almış diyebilirsiniz, yorgun gözüküyor diyebilirsiniz, sizin için süslendim bugün ama ne olursunuz canımı yakmayın olur mu? Çünkü yorgunum. Daha canımı acıtmayın. Biraz daha yumuşak dille bahsederseniz benden… daha nice güzel günlerde beraber görüşeceğiz, size şarkılar söyleyeceğiz, şarkı söylemeyi çok özledim” şeklinde konuştu.
İLK KONSER 15 TEMMUZ’DA
Seki, toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Albümünün ne zaman piyasaya çıkacağının sorulması üzerine Seki, “’Şükür Kavuşturana’ adıyla bir single hazırladık, bayram gibi inşallah sizlerle paylaşacağım” dedi.
Seki ilk konserini ise 15 Temmuz’da KKTC’de vereceğini, 5 Ağustos’ta ise Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacağını söyledi.  Deniz Seki toplantının sonunda yeni şarkısı ‘Ben Çiçeğim Sen Balsın’ı söyledi.