Didem Engin vatandaşlarımızı Meclis’e sahip çıkmaya çağırdı

KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR!

KONTROLSÜZ GÜÇ HER AN SONU BELİRSİZ BİR KAOSA DÖNÜŞEBİLİR! #KontrolsüzGüçGüçDeğildir#BaşkanVeAdamlarınaHAYIR

Didem Engin paylaştı: 1 Nisan 2017 Cumartesi

“16 NİSAN’DA EVET ÇIKARSA BAŞKAN VE ADAMLARI KONTROLSÜZ GÜCE SAHİP OLACAK!”

ANKARA – 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu’na günler kala sosyal medya hesabından 4. videoyu paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, referandumdan “evet” çıkarsa Meclis’in işlevselliği yitireceğini söyleyerek “Başkan ve adamlarının kontrolsüz bir güce sahip olması her an sonu belirsiz bir kaosa yol açabilir” dedi.
16 Nisan Referandumu’nda “evet” çıkarsa işlevselliğini büyük ölçüde yitirmiş, yetkileri sınırlandırılmış, kolu kanadı kırılmış bir Meclis’in olacağını hatırlatan Didem ENGİN, “O Meclis’in vekilleri artık halkımızın gözü, kulağı, sesi olamayacaklar” dedi.
Milletin vekillerinin ne Cumhurbaşkanı’na, ne yardımcılarına, ne de bakanlara sözlü soru bile soramayacaklarını, gensoru veremeyeceklerini söyleyen Didem ENGİN, Başkan ve adamlarının kontrolsüz güce sahip olacaklarını belirtti.
KONTROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR!
“Unutmayın, kontrolsüz güç, güç değildir! Kontrolsüz güç her an sonu belirsiz bir kaosa dönüşebilir!” diyen Didem ENGİN, tüm vatandaşlarımızı hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olması için 16 Nisan’da sandığa giderek HAYIR demeye çağırdı.