Diyanet İşleri Başkanı Görmez Keçiören’de

ANKARA – Keçiören İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Hadis Sohbetleri ve Dua” programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in hadislerinden bir demet sunduğu sohbetiyle sabah vaktinin manevi atmosferini doruğa çıkardı.

Keçiören Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Keçiören Kuyubaşı Camii’nde düzenlenen programa Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve çok sayıda Peygamber aşığı da katıldı. Sabah namazının kılınmasının ardından okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti, Esma-ül Hüsna, tesbihat ve dualardan sonra hadis sohbetine geçildi.

SABAH NAMAZI CEMAATİ ALLAH’IN ZİMMETİNDEDİR

Sohbetine “Bu fecir vaktinde evinde mescidinde bizleri bir araya getiren Rabbimize sonsuz hamd olsun” duasıyla başlayan Mehmet Görmez, Peygamberimizin(S.A.V) “Sabah namazını mescitte cemaatle birlikte eda edenler Allah’ın zimmetindedir, yani Allah’ın koruması altındadır” hadisini hatırlattı. Görmez, sabah namazının faziletini bilen insanların Allah’ın evine sürünerek geleceğine işaret ederek, “Sürünerek değil, ama sağlıklı bir şekilde ayaklarımızla sabah namazına geldiğimiz için Allah’a şükürler olsun. Sabah namazı için Allah’ın evlerine gidip güne başlamak öyle önemli ki. Yeryüzünde yüce bir insan olmak isteyen Allah’la konuşsun. Çünkü kulumun bana en yakın olduğu an secde anıdır buyuruyor. Cenab-ı Hak bizleri ve zürriyetlerimizi namazsız eylemesin. Her ilde, ilçede binlerce camimize haftada bir gün de olsa Müslüman kardeşlerimizin eşleriyle, çocuklarıyla birlikte dua etmeye gelmesi ne büyük rahmettir. Sizlerin buraya gelmesi gelemeyen kardeşlerimiz için de rahmettir” diye konuştu. Görmez, Türkmen Dağı’nda, Halep’te, Suriye’deki Müslüman kardeşlerimiz için de dua ederek, “Güneydoğu’da kendi vatanına milletine çukurlar, hendekler kazarak büyük bir kötülüğün içerisine girenleri de Cenab-ı Hak  ıslah etsin” dedi.