Dünya Kick Boks Şampiyonası heyecanı başladı

MADALYAYA HÜCUM

Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası, Antalya’da düzenlenen törenle başladı. Şampiyonada 70 ülkeden bin 250 sporcu mücadele ediyor

DOĞAN BULGUN – Dünya Kıck Boks Şampiyonası başladı. Açılış töreninde WAKO’nun Suriye ve Ürdün sınırındaki mülteci kamplarında yaptığı projelere destek veren Suriyeli sporcu Ali Hussein’e, Baker tarafından “fair play” ödülü verildi.
Şampiyonada, full contact, point fighting, kick light ve musical forms kategorilerinde yarışmalar düzenleniyor.
SADECE SPOR YAPMIYORUZ
Kıck Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, yaptığı açıklamada, şampiyonaya 70 ülkeden bin 250 sporcunun katıldığını söyledi.
Herhangi bir sakatlık ve kaza olmadan şampiyonayı bitirmek istediklerini aktaran Kayıcı, “Burada sadece spor yapmıyoruz. Ülkemizi ve Türk insanını tanıtıyoruz. Türk insanının ne kadar misafirperver olduğunu göstermeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Başkan Kayıcı, Türkiye’nin çok güvenli bir ülke olduğunu, gelecek yıl da Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nı yine Antalya’da yapacaklarını dile getirdi. Türkiye Kick Boks Milli Takımı’nın şampiyonaya 49 sporcuyla katıldığını belirten Kayıcı, hedeflerinin önceki şampiyonalarda aldıkları madalya sayısını katlamak olduğunu kaydetti. Organizasyon, 1 Aralık’ta sona erecek.