Efeler yola çıktı

HABER MERKEZİ- Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri C Gurubu ilk maçında Bosna Hersek ile karşı karşıya gelen olan A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın diğer bir rakibi ise Kuzey Makedonya bulunuyor.
Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde oynanacak, Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri C Gurubu maçlarında Filenin Efeleri ilk maçını Bosna Hersek ile oynadıktan sonra, ikinci gün ev sahibi takımla karşı karşıya gelecek. A Milliler ile birlikte toplam 3 takımın mücadele ettiği eylemelerde ilk maçların ardından birgün ara verildikten sonra aynı takımlar arasında rövanşlar oynanarak gurup maçları tamamlanmış olacak. Milli Takım Baş Antrenörü Nedim Özbey, kalitelerini ortaya koyarak rakiplerini geride bırakacak güçte ederek oyuncularına Avrupa Şampiyonası Finallerini hedef gösterdi.
Öte yandan iki ayrı turnuva şeklinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan takımlar ile en iyi 5 grup ikincisi, 2021 yılında Polonya, Çek Cumhuriyeti, Estonya ve Finlandiya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.Maçı TRT 2 naklen ekrana getirecek.