Ekonomik sorunlar nedeniyle futbolcular satılmak zorunda kalınabilir

Virüs eldekileri kaçırabilir

HABER MERKEZİ-Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ne zaman başlayacağı belli değil, ancak Avrupa takımları tarafından takibe alınan oyuncuların kapıları şimdiden ufak ufak çalınmaya başladı.
Fenerbahçeli Vedat Muriqi ve Altay Bayındır, Trabzonsporlu Aleksander Sörloth ve Uğurcan Çakır, Beşiktaşlı Dorukhan Toköz ile Başakşehirli İrfan Can Kahveci Avrupa kulüplerinin radarına girdi.
Koronavirüs salgını ile ertelemelerin getirdiği ekonomik kayıplardan kurtulmak için maliyeti çok yüksek olmayan, geleceği olan futbolcular büyük kulüplerin radarına girdi. Birçok ülkede, genç ve yarınları olan futbolcuların peşine düşen Avrupa kulüpleri, Türkiye pazarını da didik didik ediyorlar. Ligler oynanırken, futbolcuları yakın takibe alan kulüpler, ne zaman başlayacağı ve biteceği belirlenemeyen maçlar oynanmadan işi erkenden bitirmek istiyorlar.
KİMLER ÖNE ÇIKTI
Ön görüşmelerde en çok Trabzonsporlu futbolcular öne çıktı. Ligin golcüsü Aleksander Sörloth, attıklarının yanı sıra golcüye servis yapan Anthohy Nwakaeme, sakatlıktan çıktıktan sonra eski görüntüsüne yaklaşan Abdülkadir Ömür ve muhteşem kurtarışlarıyla genç yaşında olgun görüntü çizen kaleci Uğurcan Çakır şimdiden transferin gözdesi oldu.
Sezona fırtına gibi girdikten sonra, ikinci yarıda takımla birlikte formsuz görüntü çizen Fenerbahçe’nin Kosovalısı Vedat Muriqi, Türkiye’nin en çok istenen futbolcusu olma özelliğini kaybetmedi. Golcünün yanında, Sarı-Lacivertlilerin kalesini koruyan Altay Bayındır da, gençliği ve yeteneği ile Avrupa’nın istediği futbolcular arasına girdi.
Beşiktaşlı Dorukan Toköz sakatlık öncesindeki çizgisi, Domagoj Vida deneyimi ve hazırlığı ile Başakşehirli İrfan Can Kahveci de futbol tekniği ve oyun zekası ile ilk etapta kapısı çalınlar arasında yer aldılar. Turuncu-Lacivertlilerin asist kralı Edin Visca, bu sezon Galatasaray’da forma şansı verilmese de Yunus Akgün Avrupalıların almayı düşündüğü isimler olarak liglerin başlamasından çok transfer sezonunu bekliyorlar.