Elektrikte indirim talebi

Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Veteriner Hekimlik hizmeti sağlanan tüm ofis ve mekanlarda kullanılan elektrik tüketim bedelinde hali hazırda ödenen faturalar üzerinden net yüzde 15 indirim yapılması gerektiğini açıkladı

HABER MERKEZİ – Ankara Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi , “Hepimizin bildiği gibi son yıllarda Ankara ve Ülkemiz genelinde hayvana şiddet olayları her geçen gün artmaktadır. Buna eşdeğer olarak görevi hayvanları muayene etmek, tedavi etmek, onların yaşamlarını mutlu bir şekilde sürdürebilmeleri için çalışan, hizmet veren mesleğimize karşı pozitif destekler sağlanması kaçınılmazdır. Bu destekler elbette en başta Devlet tarafından karşılanmalıdır” dedi.
Gece gündüz demeden hayvanları tedavi etme uğraşında olan hekimlerin zor şartlar ve kısıtlı imkanlar ile görevlerini icraa etmeye çalıştıklarını söyleyen Tanrıverdi, “Kliniklerinde, muayenehanelerinde, hastanelerinde, kırsalda, çiftlikte, fabrikada dur durak bilmeksizin koşturan bizlere destek olmak demek hayvanlarımıza destek olmak demek, çiftçimize destek olmak demektir. Dolayısıyla Veteriner Hekimlere destek, ülke ekonomisine direkt olarak katkı sağlamak anlamınada gelmektedir” değerlendirmesinde bulundu.
Tanrıverdi, “Talebimiz şudur, Veteriner Hekimlik hizmeti verilen tüm ofis, dükkan ve mekanlarda kullanılan elektrik tüketim bedelinde indirim yapılsın. Kliniklerimiz başta olmak üzere hayvan hastaneleri, muayenehanelerimiz bu indirimden faydalansınlar. Yaptığımız değerlendirme ve araştırmalara göre talebimiz yüzde 15 indirim yapılmasıdır. Hali hazırda ödenen faturalar üzerinden net yüzde 15 indirim hakkı talep ediyoruz.
Şehirlerde başta sokak hayvanlarımız olmak üzere tüm hayvanlarımızın sağlıklı, mutlu yaşamalarını istiyorsak, köyde, kırsalda çiftçilerimizin ineklerinin, koyunlarının, keçilerinin, tavuklarının yüksek verimli bir şekilde üretim yapmalarını istiyor isek, toplumun yeterli miktarda balık tüketimi için sağlıklı ve bol miktarda deniz ürünleri üretmek istiyorsak talebimiz yerine getirilmelidir.
Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde Veteriner Hekimlik hizmeti sağlanan tüm üye işyerlerinde elektrik faturalarında net yüzde 15 indirim istiyoruz” şeklinde konuştu.