Emine Nur’un takıları Krişna’da

Krişna Sanat Galerisi, tasarımcı Emine Nur’un özgün takı tasarımlarını “Karmakarışık” isimli bir sergi ile Başkentlilere sunuyor

SULTAN YAVUZ – Krişna Sanat Galerisi, tasarımcı Emine Nur’un eserlerine ev sahipliği yapıyor. “Karmakarışık” ismini taşıyan sergi, 15 Aralık tarihine kadar görülebilecek. Sergilenen takılarda bitki motifleri öne çıkarken, kolay kullanım sağlayan parçalar olması dikkat çekiyor. Rengârenk bir seçkinin sunulduğu sergide, kolyeler, eşarp kolyeler, broşar, çiçekli yüzükler, bilezikler ve küpeler yer alıyor.
Sergi davetiyesine “Köşebaşını tutan Leylak kokusu…/Yakamı bırak da gideyim, demiş Oktay Rıfat” dizeleriyle başlayan Emine Nur, uzun bir aradan sonra açtığı yeni sergisinde, dört mevsimin tüm özelliklerini yansıtıyor. “Sanatın özünde çevre duyarlılığı taşıması ve daha iyi bir dünya için çözümler önermesi gerektiğine inanan Emine Nur, eserlerinde kent insanın çok da göremediği ya da ilgilenmediği doğayı konu ediniyor.
1982 yılında Ankara’da Leonardo Sanat Galerisi’nde ilk sergisini açan Emine Nur, yurt içi ve yurt dışında pek çok sergiye katıldı. 2006 yılında da Krişna Sanat Merkezi’nde “Bitkilerle hayatımın kısa tarihi” sergisini açan Emine Nur, yıllar sonra yanı merkezde özgün tasarımlarıyla yer alıyor. “Karmakarışık” sergisi 15 Aralık tarihine kadar gezilebilecek.