Engelliler gününde AGSAD ressamları özel çocuklarla resimler yaptılar

Engelliler gününde özel çocuklarla (otistik) çalışmalar yapan AGSD ressamlar ve öğretmenler

Dünya Engelliler gününde otistik çocuklarla resimler yapan Anadolu Görsel Sanatlar Derneği (AGSAD) üyesi ressamlar, çocuklarla birlikte önümüzdeki günlerde de çalışmalarını sürdürecekler

Atila GÜVENÇ – Engelliler gününde Anadolu Görsel Sanatlar Derneği sanatçıları, özel çocuklarla birlikte olup resimler yaptılar. Nimet Dr. Erdoğan Meto Özel Eğitim Okulu’nu ziyaret eden Anadolu Görsel Sanatlar Derneğinin (AGSAD) üyelerinden sanatçılar, otistik çocuklarla birlikte resim yaparak onların dünyalarına bir renk katmaya çalıştılar.
Okul Müdürü Tamer Sarıkaya, resim öğretmenlerinden ve aynı zaman da AGSAD üyesi olan Belgin Şavlı ve Derya Gezici’nin ev sahipliğini yaptığı bu etkinliğe, Anadolu Görsel Sanatlar Derneği’nin ressam üyelerinden Nilgün Altan, Neşe Üçer, Nilgün Dörtok, Savaş Simitli, Derya Saatcıoğlu, Lale Gökdağ ve Nurdan Nizamoğlu katıldı. AGSAD Yönetim Kurulu Başkanı ressam Nilgün Altan ve diğer üye sanatçılar, okulu gezerek, müdür Tamer Sarıkaya’dan okul eğitimi ve özel çocuklar (otistik) hakkında bilgi aldılar ve bundan sonra birlikte neler yapabileceklerini gözden geçirdiler.

Özel Çocuklar ve AGSD üyeleri birlikte resimler yaparak renklerin dünyasında buluştular

AGSAD Yönetim Kurulu Başkanı ressam Nilgün Altan, mümkün olduğu kadar rehabilite edilerek rahatsızlığı minimize edilebilen ve ancak bire bir etkileşimde bulunarak sosyalleşebilen bu özel çocukların yaşama tutunabilmeleri için bu tür etkinliklerin daha sık olması gerektiğini ve bir sanatçı, bir otistik çocuk olmak üzere yapılan bu çalışmaların sonucunda çok başarılı resimler yapıldığını söyledi. Altan, otistik çocuklarımızla resim yoluyla iletişim kurabilmenin mutluluğunu, sanatçı üyelerimizle doyasıya yaşadık . Sanat bu yüzden çok güzel ve çok özel.. bunun bir parçası olmaktan hepimiz çok mutluyuz dedi. AGSAD olarak yaptıkları tüm etkinlikleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenleyen yönetim önümüzdeki günlerde yine otistik çocuklarla bir çalışma daha yapmak istediklerini belirttiler.

Nimet Dr. Erdoğan Meto Özel Eğitim Okulu’nun özel çocuklarının sanatçılarla yaptıkları resimleri