ENKA Kültür Sanat Buluşmaları

Doğan BULGUN

BİR ses hayal edin ki uyandığınızda yüzünüze gülücük konduran bir rüyanın eşlikçisi olsun. Yanı başında uyumasını istediğiniz unutulmaz hatıraların arasından fısıldasın kulağınıza. Birsen Tezer, 2009 ve 2013 çıkışlı iki albümüyle bugün binlerce insanı müziğinin etrafında toplamayı başaran sayılı vokallerden biri.
Buğulu sesiyle sahnelerimizin sevilen isimlerinden Birsen Tezer’e 22 Ekim Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda gerçekleşecek konserinde müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan 5 oktavlık sesiyle Cem Adrian konuk oluyor. Bu bir buluşma değil, bu hep birlikte sonbahar hüznüne sesleniş.
Tarih: 22 Ekim 2019 Salı, Saat: 20.30, Yer: ENKA Oditoryumu

Prizen Doğru Yol TKSD ve emekli öğretmenler onuruna konser

DOĞRU Yol TKSD (Türk Kültür Sanat Derneği) 70.yıldönümü etkinlikleri kapsamında ikinci konseri Emekli Türk Öğretmenleri onuruna düzenledi. Şef Nevzat Şundo yönetimindeki Türk Sanat Müziği saz sanatçıları ve kadınlar korosunun seslendirdiği klasik Türk sanat müziği konserine çok sayıda emekli öğretmen ve müziksever bir dinleyici kitlesi katıldı. Konserin açılışında Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Akif Gaş, günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasında Doğru Yol ile eğitim kuruluşlarımızın işbirliğinin önemini vurgulayarak, Doğru Yol’ un gençlerimizin kültür ve sanat alanındaki gelişmelerine önemli katkı sunduğunu vurguladı. Dernek salonunda dün düzenlenen bir saatlik konser izleyicilerin alkışlarıyla sona erdi.

‘Selen Beytekin Project’ Zorlu PSM touché Sahnesi’nde

8 yaşında piyano eğitimine başlayan Selen Beytekin, Ergican Saydam’ın özel öğrencisi olarak çalışmalarını sürdürdü. A Cappella korolarda deneyim kazanıp, koro yönetip daha sonra kendi korosunu kuran sanatçı 2007 yılında piyano çalıp şarkı söylemeye başladı. Kendi programını yapmaya başladıktan sonra Aşkın Arsunan, Ricci Benson, Spyro Gyra, Atilla Şereftuğ, Fatih Erkoç, Kerem Görsev ve Tony Jones gibi birçok kıymetli caz müzisyeniyle sahne aldı. Bu sırada İTÜ’de mimarlık eğitimi alan Beytekin, televizyon ve radyoda da kendi programlarını sunmaya başladı. Şu an hem inşaat mühendisliği, hem mimarlık, hem de müzisyen olarak kariyerine devam eden caz müzisyeni, eşsiz ekibiyle touché sahnesine konuk oluyor.
12 Ekim 2019 Cumartesi, Saat: 21.30, Yer: touché Sahnesi (Zorlu Center, Levazım Mahallesi Koru Sokak No. 2 / PSM 70, Zincirlikuyu / Beşiktaş)

Çocuklar sokak hayvanları için çaldı

ÇANKAYA Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü bir dizi etkinlikle kutladı. Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan kutlamalara bini aşkın çocuk katıldı.
Rauf Orbay Ortaokulu 60 kişilik keman ve gitar orkestrası etkinlik kapsamında sokak hayvanları için çaldı. Düzenlenen etkinlikte hayvan sevgisinin öneminin yanı sıra onları korumanın ve sahiplenmenin önemi vurgulandı.
Çocuklara hayvan sevgisini aşılama temalı etkinliklerde yavru köpek bölümü telleri çocuklara açıldı ve çocuklar sokak hayvanlarının yaşam alanlarını yerinde gördü. Okulların sosyal sorumluluk etkinliği kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlere kapılarını her daim açık tutan Çankaya Belediyesi barınağını, 4 Ekim’de 11 okuldan bini aşkın öğrenci ziyaret etti. Öğrenciler getirdikleri kuru-yaş mamaları, sütleri, battaniyeleri barınak yetkililerine teslim etti.