Eryaman Stadında 4-1 yenilen A.Gücü dibe yapışıp kaldı

Sahasında oynadığı 15 maçta ancak 13 puan toplayan Başkent takımı, eline geçen tüm fırsatları geri tepti

HABER MERKEZİ – Sahasında oynadığı 15 maçta ancak 13 puan toplayan ve ligin tabanına yerleşen Ankaragücü için tehlikeli sinyaller devamlı alarm veriyor.
Yönetimdeki beceriksizlik, teknik heyetin yetersizliği, maddi sıkıntılar, bol gol yemede son dan ikinci sırada olan ve çevrenin ilgisizliği nedeniyle bu duruma düşen, son olarak sahasında Alanyaspor’a karşı 1 penaltı kaçırmasının yanı sıra, 90 dakikayı 4-1’lik skorla mağlup terk eden Ankaragücü, 25 puana takılıp kaldı.
Bu şartlar altında 1’nci Lig yoluna girip, Süper Ligde kalan 4 maçını bitirmek zorunda olan Ankaragücü, gelecek hesabı içine girdi.
BAŞKAN “DEVAM” DİYOR, AMA…
Ankaragücü Başkanı Fatih Mert “Mücadele son haftaya kadar devam edecek” dedi. Alanyaspor’a 4-1 yenildikleri maçtan sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Fatih Mert “Söyleyecek bir şey yok. Bu mücadele son haftaya kadar devam edecek. Hakkınızı helal edin” ifadelerin kullandı.
KAÇAN PENALTI
Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Alanyaspor’a 4-1 yenildikleri maçta Orgill’in kaçırdığı penaltının kırılma anı olduğunu söyledi. Üzülmez kalan 4 maçta da galibiyet için oynayacaklarını söyledi.