“Esaretten Cesarete Kısa Film Yarışması”

HABER MERKEZİ- Kadına ve çocuğa yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak isteyen tüm üniversite öğrencilerine açık “Esaretten Cesarete Kısa Film Yarışması” başvuruları bekliyor.
Hacettepe Üniversitesi, Hacettepe Tıp Fakültesi Medisep Öğrenci Topluluğu, Uluslararası Lions MD118-U Lions kulüpleri, 118-U Anıttepe Leo Kulübü, Türkiye Barolar Birliği ve Genç Girişim Yönetişim Derneği’nin iş birliği ile üçüncüsü düzenlenen yarışmanın bu yılki konusu ‘Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddet ile Mücadele’ olarak belirlendi.
Toplumda nükseden güncel konuların üniversite öğrencileri gözünden aktarılarak farkındalık yaratması amacıyla yapılan ödüllü kısa film yarışmasına, 12 Nisan 2019 tarihine kadar 18 yaşını tamamlamış ön lisans, lisans veya lisansüstü bölümlerinde eğitim gören tüm öğrenciler başvurabilecek. ‘Kadına ve Çocuğa Yönelik Şiddet ile Mücadele’ temalı kısa film başvuruları https://www.esarettencesarete.org/ web sayfasındaki şartnameye göre yapılacak.
Yarışmanın galası ve ödül töreni ise, 19 Nisan’da 20.00-22.00 saatleri arasında Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi M Salonunda gerçekleştirilecek.