Evde Kal Türkiye

Birsen GÜRDİL

Çin’de çıkıp, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünden korunmak için alınan acil tedbirler kapsamında bulunan 65’in üstündeki yaşlıların günlük yaşamlarına renk katmak, bu arada henüz kesin tedavisi bulunmayan öldürücü bu virüsten korunmak için pek çok ünlü isim yasalara uyarak EVDE KAL TÜRKİYE etkinliğine katılmışlardır.
Toplum sağlığı için uyulması gereken bu tedbirler içinde pek çok tanınmış sanatçının günlerini nasıl geçirdiklerini merak etmişsinizdir.
– Bir evde sevgilisi Hande Erçel ve beş müzisyen arkadaşı ile birlikte kalan Türk Pop Müziği’nin ünlü icracısı Murat Dalkılıç evinde kurduğu tesisatla sevenlerine müzik programları sunmuştur.
– “Fadik ve kırmızı bavul” adlı kitabın yazarı aynı zamanda sahne sanatçısı olan Fadik Sevin Atasoy, özel bir radyo kanalının programına katılarak evinden sevenleri ile buluşmuştur.
– “İyiki doğdun Kayahan” adlı Kayahan’ı anma programı koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu anma töreni sahne yerine radyoda kutlanmıştır. 29 Mart doğum günü olan ünlü ismin anma törenine, başta eşi İpek ve Ajda Pekkan, Gökhan Tepe, Fatih Erkoç, Nilüfer, Candan Erçetin, Suat Suna, Hakan Aysev, Fuat Güner ile Emre Aydın telefonla yayına katılmışlardır.
– Ferhat Göçer ve Nukhet Duru, Demirören Medya’nın “Evde kal, müzikle kal” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katılmışlardır. 100 bin kişinin takip ettiği bu şölen sırasında Dr. ve müzisyen Göçer, “Koronavirüs aslında sadece bir salgın değil, aynı zamanda insanlık sınavıdır” diyerek bu bulaşıcı illet hakkında görüşlerini dile getirmiştir. geçirmektedir. İzmir’in kızları dizisindeki Sezen Aksu şarkılarını söylemiş olan Gökçe, yogo çalışmaları yaparak, vücut formunu korumaktadır.
– TRT Ankara Radyosu sanatçısı Umut Sülünoğlu ve eşi Selda, karantina günlerini evlerinde geçirenler için sosyal medya üzerinden konserler verip, “Evdeki zamanı daha neşeli ve eğlenceli geçirmişlerdir.”
– Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ve moda yazarı eşi Başak, koronavirüs salgınından kurtulmak için Fenerbahçe ormanları içinde bulunan evlerine sığınmışlardır. Dünya ile ilişkilerini kesmiş olan ünlü çift günlerini, senaryo okuyarak, film izleyerek geçirmekte imiş.
– Ünlü dizi oyuncuları Çağlar Ertuğrul, Tolga Güleç ve Alp Navruz, yasalara uyarak evde geçen günlerinde vakit geçirmek için ev işleri yapmaktadırlar. Sevilen yakışıklı oyuncular çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşmışlardır.
– Tanınmış oyuncu Engin Heperi ve eşi Beyza evde geçen günlerini çocukları Can ile birlikte geçirip, gün içinde mutfakta yeni yemekler denemekle, akşamları ise film seyrederek meşgul oluyorlarmış.
– Ünlü şarkıcı ve besteci Murat Evgin, Sezen Aksu’ya olan hayranlığını, “Seni uzaktan sevmeme izin ver” adlı şarkısını Sezen için bestelemiş ve şarkısını evden yaptığı yayın sırasında izleyicilerine itiraf etmiştir.
– Evde kal Türkiye kapsamında evinden sevenlerine müzik yayını yapan Soner Arıca, bu çalışmalarına genç amatör müzisyenlerde davet etmektedir.
– Tanınmış oyuncu Nehir Erdoğan, karantina günlerini değerlendirmek için uzun yıllar eline almadığı akordeonunu çalma fırsatı bulmuştur. Oyuncu bu yeteneğini instagram hesabından sevenleri ile paylaşmıştır.
– Sokağa çıkma yasağına uyan şarkıcı Soner Sarıkabadayı, evinden yaptığı canlı yayınla sevenlerine sesini duyurmaktadır.
– Ünlü ses Emel Sayın, evde kal çağrısına uyarak, evinde köpeği Boncuk ile vakit geçirmiştir. Sahne konserlerini erteleyen ünlü ses evinde bol bol dinlenmektedir.
– Şarkıcı Ziynet Sali, eşi Ekrem Erzurumlu, Didem Soydan, Ceylan Çapa, Itır Esen, Şebnem Bozoklu, Cansel Elçin ve sevgilisi Zeynep Tuğçe ile Sinem Kobal, günlük yaşamlarını hayranları ile paylaşan ünlülerdendir.