Fatura Arda’ya kesildi

İspanyol basınında yer alan haberlerde, Atletico Madrid’in, Real Madrid’e elenmesinin baş sorumlusu olarak karşılaşmanın 76. dakikasında ikinci sarıdan kırmızı kart gören Arda Turan gösterildi.
Marca gazetesi, Arda Turan’ın gördüğü kırmızı kartın maçın sonucunda belirleyici olduğunu belirterek, “Arda’ya gösterilen sarı kartlar doğruydu. Türk futbolcu alışılmış düzeyinde olmayı başaramadı ve Atletico bunu ödedi” şeklinde yorum yaptı.
As gazetesi de Atletico Madrid’in ilk yarıda oyunun kontrolünü ele alamaması nedeniyle milli futbolcunun etkisiz kaldığını kaydederek, “Arda ikinci yarı klasını göstermeye başladı. Ancak 76. dakikada ikinci sarıdan gördüğü kırmızı kart Atletico için son oldu” değerlendirmesinde bulundu.
El Mundo Deportivo gazetesi ise Alman hakem Felix Brych’nin Arda Turan’a gösterdiği 2. sarı kartın hatalı olmasına rağmen milli futbolcunun gereksiz fauller yaparak maçın gidişatını değiştirdiğini ifade etti.
Geçen sezonun UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Atletico Madrid’in Real Madrid’e yenildiğini hatırlatan El Mundo, “Arda’nın atılması, oyunu kontrol edemeyen Atletico’yu batırdı. Geçen sezonki finalin acısı, kolay kolay telafi edilemezse de dünkü maç Atletico için iyi bir rövanş fırsatıydı. Atletico, 0-0’ın ardından iyi şeyler yapacağına inanarak Bernabeu’ya gelmişti ama Arda’nın kırmızı kartı ile her şey yok oldu” ifadelerini kullandı.
El Pais gazetesi ise Arda’nın maç içinde “sorumsuzca” fauller yapmasına rağmen Real Madrid’in rakibinden daha iyi olması nedeniyle maçı kazandığını, Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone’nin, ayak bileğinde sakatlığı olan Mario Mandzukiç ile defansta Jesus Gamez’i oynatmasının hatalı olduğu değerlendirmesini yaptı.